Волво Клуб - България

Full Version: Диференциал
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Добър вечер на всички. Искам да попитам от кое волво 740 става диференциала на волво 740 2.3 b230k трябва ми lsd диференциал или по точно казано самоблокиращ и ако някой има нека ми пише на лс или на тел:0894-29-99-70 Велизар.
От всички 7хх и 9хх стават деференциалите. Нестават само ако е мултилинк.
мерси колега, трябва ли и двата диференциала да са с едно и също предавателно число.
Зависи ако искаш да е по-бърза или по-бавна от сега взимаш различен от оригиналния ти
искам да е по бърза
stefpetkov Wrote:Зависи ако искаш да е по-бърза или по-бавна от сега взимаш различен от оригиналния ти

Съжалявам, но намирам това изказване за несериозно. Всеки иска колата му да е по-бърза. По-бързият диференциал съвсем не означава по-бърза кола. Те в завода не са слагали бавните диференциали, за да им е гадно на клиентите и да се чудят после откъде да си намерят по-бързи. Предавателното отношение на главното движение се избира спрямо двигателя и скоростите, с които е оборудвана колата. Също има разлика и между комбито и седана, като се предполага, че комбито ще се товари повече и, затова е с малко по-бавен диференциал, за да има по-голям въртящ момент.
Колата ми има ЛСД което не сработва добре и се чудя възможно ли е притискателните дискове да са износени или нещо друго вътре което вкл блокировката.