Волво Клуб - България

Full Version: Какъв размер гуми за зимата?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Възникна дилема. Летните гуми са ми 185/65/14, чудя се да ли за зимата да не сложа с една идея по тесни напреимер 175/65/14? ....440 е модела Джантите са ми 14, 15 нямам Sad
Благодаря предварително за съветите
А си търся и такива <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=nTDNLUzj" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.youtube.com/watch?v=nTDNLUzj</a><!-- m --> ... r_embedded
Колеги помагайте.
По-добре мини на 175/70/14 (стандартен размер), иначе 175/65/14 ,ще я смъкнеш надолу , те и без това са си ниски . Аз и зимата я карам на 185/65/14 и нямам оплаквания , а и в цената на гумите няма голяма разлика.
Мисля че е по-важен грайфера и неговото качество. Smile Smile Smile
Като опре отдолу колата ( на снега) и изтървеш газчицата в повечко да изровиш тогава и на трактор грайфера да имаш , не помага.А в предния си пост визирах нови зимни гуми каквито и да са но да не им смъква височината колегата.Понякога и сантиметрите имат значение.
Препоръчителните размери гуми от производителя са:
175/65 R14 T
185/65 R14 H
185/55 R15 H

Някой карал ли е с 175/70 R14 и дали няма да опират в калника при напълно навит волан?
За зимата се старайте да взимате по високи и по тесни гуми от тия за лятото. Но не прекалявайте да не заприлича на каруца, съобразете се с предлаганите от производителя на дадения автомобил- (и джантите ако не са оригинални).
Mitachi850 Wrote:За зимата се старайте да взимате по високи и по тесни гуми от тия за лятото. Но не прекалявайте да не заприлича на каруца, съобразете се с предлаганите от производителя на дадения автомобил- (и джантите ако не са оригинални).
Те и ADAC казват това. Както че ако е много тънка трудно се спирало, ама какво значи тънка и висока.....
По нагоре бях описал кои са препоръчаните размери от производителя.

Разликата м/у 185/65/14 (препоръчителни) и 175/70/14 (малко по тънички и по високички) е точно 1,41см в обиколката.
Диаметъра на 1-та е 475,85мм а на втората 478,1.

ТА най-вероятно няма да опира, но как ще повлияе на стабилноста? Защо Волво не са се сетили да препоръчат такъв размер за зимата? Не е ли твърде тежка гума......
и тн.
Който е карал с такъв размер нека бъде така добър да сподели.
yogi479 Wrote:Препоръчителните размери гуми от производителя са:
175/65 R14 T
185/65 R14 H
185/55 R15 H

Някой карал ли е с 175/70 R14 и дали няма да опират в калника при напълно навит волан?

Да.С такива гуми карам от както се помна и нямам никакви проблеми.
Не забравяйте, че най добрата гума е новата гума! Smile
Колеги, 175/70/14 НЕ Е РАЗМЕРА гуми за тази кола.
Направих грешката и сега се возя на каруца.
Не случайно производителя не е препоръчал този размер гуми.
Лично мое мнение.
аз карам с 185 65 14 зимни и съм доволен от този размер гумите са нови от среден клас колата е стабилна на пътя замодел 460