Волво Клуб - България

Full Version: собственик съм на волво S40 от 2 месеца даите някои савет
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
идва зима какви зимни гуми да му слагам колата е 2000кубика 140коня ниско профилни са ми джантите 205на55 с летните ми вози твърдо прочетох доста то и така трябва да е от този тип коли но се чудя за зимата ко да правя даите някои савет че се чудя какво да правя имам и някав шум в купето като не е загряла водих я на някой други маистори единия вика нищо и няма другия вика трябва се сменят тампоните на двигателя гледах ги тези тампони но нещо несхващам колко са на брой 2 мисля че са но някой да кайе ако знае нещо повече както вийдате нов съм малко даже доста съм на далеч от материята но това се надявам да се промени колата ме кефи много първа ми е и ме радва!
Дайте някои друг савет като по компетентни благодаря ви предварително.
Слагай това, което препоръчва производителя. Виж в тая таблица
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.avtogumi.bg/oscommerce/advanced_search_result_marka.php/seria/S40/marka/VOLVO" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.avtogumi.bg/oscommerce/advan ... arka/VOLVO</a><!-- m -->

Слагай по някоя точка, бе човек Big Grin
kurts40 Wrote:идва зима какви зимни гуми да му слагам колата е 2000кубика 140коня ниско профилни са ми джантите 205на55 с летните ми вози твърдо прочетох доста то и така трябва да е от този тип коли но се чудя за зимата ко да правя даите някои савет че се чудя какво да правя имам и някав шум в купето като не е загряла водих я на някой други маистори единия вика нищо и няма другия вика трябва се сменят тампоните на двигателя гледах ги тези тампони но нещо несхващам колко са на брой 2 мисля че са но някой да кайе ако знае нещо повече както вийдате нов съм малко даже доста съм на далеч от материята но това се надявам да се промени колата ме кефи много първа ми е и ме радва!
Дайте някои друг савет като по компетентни благодаря ви предварително.

тампоните колега са 3 на брой , гуми 195/55/15 , 205/50/15, 195/60/15 ...... все размери препоръчани от производителя Wink явно не е случайно , след като ти е нова колата следва обслужване на ремъци , ролки , масла , филтри , провери си и антифриза /все пак идва зима/, а и не се знае кога за последно е сменян /ако е сменян/ някога , ако си от София или имаш път към София , най - добре си запиши един час в сервиза на Жоро /GT1/ в студентски град , ще ти прегледат основно колата това е Неформалния втори сервиз за Волво след Мото Пфое , разгледай из форума има му номера ... ако имаш въпроси питай аз съм с В40 от почти 3 години .....