Волво Клуб - България

Full Version: Молба за помош
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте, колеги. Имам една огромна молба към вас, Аз съм горд собственик на Вовло S40 но имам един проблем.
Проблемът се получава винаги по това време на годината, каквото и да стане както и да пусна парното да ме топли всичките ми стъкла се запотяват жестоко.При което пускам да духа на предното стъкло но страничните остават адски замагелни и нямам никаква видимост към страничните ми огледала,а за ди оправя трябва да сваля прозорците, и естесвено когато вали целия ставам вир вода ;(. За това се обръщам към вас със следния въпрос.
Какво да направя че да карам на парно и стъклата да не се запотяват така щестоко
YavorVN Wrote:Здравейте, колеги. Имам една огромна молба към вас, Аз съм горд собственик на Вовло S40 но имам един проблем.
Проблемът се получава винаги по това време на годината, каквото и да стане както и да пусна парното да ме топли всичките ми стъкла се запотяват жестоко.При което пускам да духа на предното стъкло но страничните остават адски замагелни и нямам никаква видимост към страничните ми огледала,а за ди оправя трябва да сваля прозорците, и естесвено когато вали целия ставам вир вода ;(. За това се обръщам към вас със следния въпрос.
Какво да направя че да карам на парно и стъклата да не се запотяват така щестоко
Смени си поленовия филтър! Имах този проблем при друга кола която съм карал и това е лека за да не се потят стъклата. Ако си в София и караш градско поне на три месеца се налага да се сменя. (Добре че колата беше служебна и на лизинг, иначе фактурата никак не беше малка...)
yogi479 Wrote:
YavorVN Wrote:Здравейте, колеги. Имам една огромна молба към вас, Аз съм горд собственик на Вовло S40 но имам един проблем.
Проблемът се получава винаги по това време на годината, каквото и да стане както и да пусна парното да ме топли всичките ми стъкла се запотяват жестоко.При което пускам да духа на предното стъкло но страничните остават адски замагелни и нямам никаква видимост към страничните ми огледала,а за ди оправя трябва да сваля прозорците, и естесвено когато вали целия ставам вир вода ;(. За това се обръщам към вас със следния въпрос.
Какво да направя че да карам на парно и стъклата да не се запотяват така щестоко
Смени си поленовия филтър! Имах този проблем при друга кола която съм карал и това е лека за да не се потят стъклата. Ако си в София и караш градско поне на три месеца се налага да се сменя. (Добре че колата беше служебна и на лизинг, иначе фактурата никак не беше малка...)


Та на каква стойност беше тази фактура Sad
Зависи, дали имаш - най-вече кога е произведено Волвото. Преди 2000-та е рядкост, между 2000 и 2004 е към 40 лева, след това не знам...

Не е нормално толкова запотяване, то когато пуснеш обдухване на челното стъкло, доколкото си спомням духа и на предните прозорци точно при огледалата.
iasku Wrote:Зависи, дали имаш - най-вече кога е произведено Волвото. Преди 2000-та е рядкост, между 2000 и 2004 е към 40 лева, след това не знам...

Не е нормално толкова запотяване, то когато пуснеш обдухване на челното стъкло, доколкото си спомням духа и на предните прозорци точно при огледалата.


Еми моето Волво е модел 1997ма година 1.6 16W Бензин
Когато пуснеш да духа на предния прозорец поне при мен се включва винаги климатика,като въздуха минава през един филтър дехидрататор и въздуха е сух и затова се оправя запотяването почти мигновено.Не знам дали е това причината но нов филтър е от 50 лв на горе този за моя модел беше 85 лв.
Maxijaz Wrote:Когато пуснеш да духа на предния прозорец поне при мен се включва винаги климатика,като въздуха минава през един филтър дехидрататор и въздуха е сух и затова се оправя запотяването почти мигновено.Не знам дали е това причината но нов филтър е от 50 лв на горе този за моя модел беше 85 лв.

Колега това го знам но мисълта ми е дали някакси е възможно да карам на парно и да не се запотяват стъклата защото в моя случай дори и препаратите за незапотяване на стъклата не помагат и то хич... ;(
Когато карам на парно винаги се изпотяват стъклата без значение дали колата е загряла на макс или е студена.Във момент в който включа климатика без значение дали дали е сложено да духа на предния прозорец или е на авто да духа на всякъде и се изчистват стъклата.Аз мисля че разликата идва точно от това че въздуха минава през филтъра и се изсушава.
Maxijaz Wrote:Когато карам на парно винаги се изпотяват стъклата без значение дали колата е загряла на макс или е студена.Във момент в който включа климатика без значение дали дали е сложено да духа на предния прозорец или е на авто да духа на всякъде и се изчистват стъклата.Аз мисля че разликата идва точно от това че въздуха минава през филтъра и се изсушава.
Не филтъра изсушава в-ха а климатика. Влагата кондензира по изпарителя на климатика и така се намалява влагосъдържанието. Обикновено се включва и рециркулацията. Поне при мен е така. Най-готино беше че като включиш на задна автоматично се включваше и рециркулацията за да не влизат изгорели газове в копето. Тази авт екстра ми липсава.... Big Grin
Що не е като си мисля аз значи може да е намаляло прекалено много нивото на фреон в системата и климатика да не си вържи работата но не ми се вярва да е от поленовия филтър.Аз съм с комби и вътрешния обем на купето е доста по голям от този на седана и включа ли климатика страничните се изчистват за 20-30 секунди след потегляне.
Pages: 1 2