Волво Клуб - България

Full Version: индикация на таблото-какъв е проблема
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
здравейте колеги, тази вечер слизам паля колата и тръгнах на пазарSmile, на таблото в долния ляв ъгъл светна идникация наподобяваща предно стъкло и вътре прунктир като водопадче, извинете ме за обясненията но немога по друг начин да обесня, ако някой ми каже за какво става въпрос ще съм много благодарен
Май ще трябва да долееш водичка в казанчето за чистачките Wink ....или по-добре някаква незамръзваща течност, че идва зима.
Точно таке е, както е отговорил колегата LeecH. В казанчето има датчик за нивото на течността за чистачките. Нивото ти е паднало под този датчик и затова ти свети на таблото. Доливай зимна течност и си свиркай. Поздрави.
Колко "гадно" е всичко да ти работи....
А на мен като ми е скапан куплунга към датчика нищо не ми светка . . . .ако има Н2О пръска ако не не...
значи така се уплаших че нямам думи, много благодаря на колегите за бързите отгвори...поздрави
WANTED Wrote:значи така се уплаших че нямам думи, много благодаря на колегите за бързите отгвори...поздрави
нЯМА НИЩО СТРАШНО!При светване на този индикатор имаш по-малко от 700 мл. течност за чистачки.
Понеже идва зима - купи поне 2 бутилки някакъв добър концентрат за миене на стъкла, останалото разреди само с ДЕСТИЛИРАНА ВОДА(а моят съвет е само концентрат да слагаш, макар че е по-скъпо)!
котленият камък вреди не само на охладителната, но и на стъклопочистващата система!
Долей общо 4,5 литра(ще дойде почти до гърловината) и забравяш за казанчето за чистачки.

А да- НЕ СИ КУПУВАЙ ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ ,,ГОТОВИ ТЕЧНОСТИ" ЗА ЧИСТАЧКИ!
Силно разредени са с вода, с цел по-голяма печелба от малко.И още колега---температурата им на замръзване не отговаря на обявеното.
Обявено при -30 градуса, а замръзва във фризера при едва -9, -10 градуса.
благодаря за съвета колега Разсипник, обезателно ще е чист концентрат, поздрави на всички и безаварийни километри