Волво Клуб - България

Full Version: Проблем със секретен болт
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Аз си купих още като се сдобих с колата секретни гайки българско производство като търговеца ме уверяваше че са по някакъв западен лиценз и са с всички добавки на сплави в метала по рецептурник.Предупредиха ме че не е желателно да се навиват с пневматичните пистолети и при първа смяна на гуми с голямо нежелание ги навиха на ръка в сервиза.Но в последващи във времето интервенции по гумите не можах да ги убедя и те си бачкаха както си знаят-с пистолетите.Нищо им няма на секретите и даже не му личи на ключа че е ползван.Явно наистина са си качествени и въобще не се притеснявам за тях.
Сагата приключи! Макар и не особено разумно...срязаха джантата Cry Купих си същата чисто нова и сега съм с 3 мръсни и 1 лъскава... ето и една грозна снимка:[attachment=16358]

Мога само да кажа какво работи и какво не:
-Дупчене на болта става, само ако болтът е кашкавален
-Заварки стават, но зависи колко е запекъл болта, защото лесно се чупят
-Туулове също вършат добра работа, но е относително -зависи колко е натегнат болта и колко е твърда глвата, защото на туулът му трябва да се зацепи в метала, за да си свърши работата
-Чукът и длетото са неефективни за алуминиеви джанти, защото болтовете са "скрити" в джантата и няма достъп
-Чупене на главата също не е решение, защото болтовете имат конус под главата, който си остава в джантата и пак няма мърдане
-Метчик е добро предложение, но при мен не беше решение, защото болтът беше много здрав и не можеше да се навие
-Рязане на джантата е скъпо, но сигурно решение... :evil:
cadillac Wrote:Аз си купих още като се сдобих с колата секретни гайки българско производство като търговеца ме уверяваше че са по някакъв западен лиценз и са с всички добавки на сплави в метала по рецептурник.Предупредиха ме че не е желателно да се навиват с пневматичните пистолети и при първа смяна на гуми с голямо нежелание ги навиха на ръка в сервиза.Но в последващи във времето интервенции по гумите не можах да ги убедя и те си бачкаха както си знаят-с пистолетите.Нищо им няма на секретите и даже не му личи на ключа че е ползван.Явно наистина са си качествени и въобще не се притеснявам за тях.

значи си попадал на съвестни и кадърни монтьори. Само може да се радваш. Защото когато е някой малоумник с пистолета и нормален болт трудно се развива Confusedhock: Confusednipe:
Pages: 1 2 3 4