Волво Клуб - България

Full Version: лампа-SRS/airbag оранжев триъгълник ! в средата на s60
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Колеги, моля за съвет.

Днес, съвсем без причина преди запалване ми загасна таблото, тоест нищо не светна както трябва, само за коланите лампичката, но запалих, карах 10 км и спрях.
Бях без мигачи, без показания на таблото и т.н.

След 15 мин, пробвах, вече се появиха всички светлини на таблото и запалих нормално, само че ми светна лампа внимание оранжева в срадата на таблото, а на компютъра ми изписа- SRS/airbag-спешна поддръжка, проверих в книжката - и преведох от немски....и сега ми свети постоянно тази лампа, оранжева-!...

Каква ли може да е причината, скоро бях на смяна на ремъци, ролки, филтри, масла и т.н....
dimo002 Wrote:Колеги, моля за съвет.

Днес, съвсем без причина преди запалване ми загасна таблото, тоест нищо не светна както трябва, само за коланите лампичката, но запалих, карах 10 км и спрях.
Бях без мигачи, без показания на таблото и т.н.

След 15 мин, пробвах, вече се появиха всички светлини на таблото и запалих нормално, само че ми светна лампа внимание оранжева в срадата на таблото, а на компютъра ми изписа- SRS/airbag-спешна поддръжка, проверих в книжката - и преведох от немски....и сега ми свети постоянно тази лампа, оранжева-!...

Каква ли може да е причината, скоро бях на смяна на ремъци, ролки, филтри, масла и т.н....

Скапало се е таблото. :roll: Обичаен дефект за S60 между 2001 и 2003 година...
Виж си Л.С. :wink:
Помооощ, същия проблем е и при мен. Единствената разлика е че не стигам до паленето. Още на контакт изгасват всички лампи по таблото, остава да свети само "жълтото моторче". Успявам да запаля след теглене, но таблото си остава угаснало. Какъв е бил проблема при вас и как ( $ ? ) сте го отстранили? Много ми е спешно...
Ми скапало се е... Ама чак да не може да запалиш колата.

Виж си личните съобщения.
Е оправих си го сам. Ами как ще успея да запаля, като батерията на дистанционното е умряла и онази пущина имобилайзера ( предполагам ) не дава разрешение въобще да се врътне стартера. Нова батерийка, кратковременно разкачане на акумулатора и съм ракета...
Tisho Wrote:
dimo002 Wrote:Колеги, моля за съвет.

Днес, съвсем без причина преди запалване ми загасна таблото, тоест нищо не светна както трябва, само за коланите лампичката, но запалих, карах 10 км и спрях.
Бях без мигачи, без показания на таблото и т.н.

След 15 мин, пробвах, вече се появиха всички светлини на таблото и запалих нормално, само че ми светна лампа внимание оранжева в срадата на таблото, а на компютъра ми изписа- SRS/airbag-спешна поддръжка, проверих в книжката - и преведох от немски....и сега ми свети постоянно тази лампа, оранжева-!...

Каква ли може да е причината, скоро бях на смяна на ремъци, ролки, филтри, масла и т.н....

Скапало се е таблото. :roll: Обичаен дефект за S60 между 2001 и 2003 година...
Виж си Л.С. :wink:

и аз имам подобен проблем - свети си ми съобщение за спешно обслужване на airbag-а, но нямам проблем с палене и каране ... тестваха го в МП - диагноза вътрешен проблем в таблото ... да чакам ли Л.С.? :wink:
Здравеите , карам Volvo S 60 2,4 D5 2001г. и имам проблем с таблото видях ,че има и други хора със същия проблем ( Един път показва и работи както си трябва , а друг път не излиза нищо ) иначе колата си върви и няма проблеми , моля за помощ.
Не е като моя проблем, при мен бордовия комп. го блокираше. При теб ми прилича на проблем в куплунг за захранване на таблото - ту контактува куплунга - ту не... Не зная къде се намират обаче тези куплунзи и дали е един или минава през няколко...
Мерси колега за отговора,дано да е от това,ще проверя куплунга,но само да не е от таблото,че незнам какво да правя.
и все пак нека някой да напише,къде може да си изчистим грешките за тия аир бези,че и на мен ония ден ми светна ....
Pages: 1 2 3