Волво Клуб - България

Full Version: Volvo V40 - Проблем при запалването :(
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте приятели Smile
От скоро имаме Волво В40 1997г. 2 литра бензин...
Неделята ходихме до 1 от магазините за строителни матеряли в околностите на София. На връщане на сестра ми и прилоша и спряхме рязко. След това а да тръгваме и... не пали! Въртим ключа - таблото свети, стоповете, лампичката за колана мига, обаче двигатиля не пали. Смисъл двигателя дори не стартира, не завърта, нищо само някво щракане се 1 някво копче натискаш. Колкото пъти пробвахме, нищо не става. Наще отидоха до нас (добре че бяхме на 5 мин път) и дойдоха с Шкокилака да я издърпаме. С баща ми после сменяхме акомулатори и разменихме някой от бушоните ли фюзите ли (съжалявам за некомпетентността) за двигатиля и там квото имаше. Незнам сега се сетихме, че можем примерно нещо свещите да почистим или от стартера да е нещо :X Моля ако някой може да помогне да пише.

П.С. Извинете не съм много на ти с колите, ако няква допълнителна инфо трябва да дам питайте Smile
На скорост пробвахте ли да я палите :?:
Ако запали на скорост най-вероятно стартера се е....ва нещо, нека ти или баща ти да завърти ключа за палене и да го задържи, а другия да чукне(примерно е чук) по стартера :!:
Напомня ми на моя случай от морето Big Grin
там сменяхме четки и други чаркове по стартера или нещо такова Wink))
bell Wrote:Напомня ми на моя случай от морето Big Grin
там сменяхме четки и други чаркове по стартера или нещо такова Wink))
Тъкмо се чудех на кого колата беше със същия проблем при нас :lol: :lol: :lol:
Пробвахме, ама беше на баир и нещо не се получи с бутането, а тва с чука кво точно прави Smile
Понякога шалтера на стартера не успява да изхвърли бендикса докрай и да даде контакт. С чук се чука да се намести. На 40ка бензин стартера е под смукателните колектори и е трудно да му го начукаш. Ако на стартер чука но не завърта обикновена проблема е в износен шалтер на стартера или четки на стартера.
Аха 10x за информацията Smile
Миналата зима като беше минус двадесет градуса ми се случи абсолютно същото и се оказа че е от акумулатора(паднал).
ico850 Wrote:Тъкмо се чудех на кого колата беше със същия проблем при нас :lol: :lol: :lol:
Ще се сетиш, ще се сетиш Big Grin Big Grin Big Grin

А за акумулатора - да умре толкова рязко и то в движение ме съмнява.
На мен ми е умирал така, но беше пълен труп - нито лампи, нищо. Беше някакъв Бош за офроуд с гел, калций, витамини, минерали. На мултицет показваше 2 волта, а преди 1 час бях запалил с него.
Pages: 1 2 3