Волво Клуб - България

Full Version: Как се сваля мигача в калника на Volvo S/V 40?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Някой ще ми подскажели как се сваля (за смяна на крушка) мигача в калника (острани) на S/V 40, преди да съм пуснал тема "Купувам мигач" Big Grin
Подпъхваш отверка в единия край и напъваш.
Еми много е лесно:
Демонтаж:
1. Отвиваш болтовете на калника под капака
2. Махаш мигача на фара, под него има още един или два болта на калника
3. Махаш щипките държащи подкалника за калника
4. Отваряш вратата - и там има 1-2 болта
5 ЧЕСТИТО - калника е в ръцете ти, и сега можеш спокойно да смениш крушката.
Монтаж - в обратен ред
Шегувам се разбиира се:[attachment=16198][attachment=16197]
Прилагам и един *.PDF със подобни описания за смяна на всички екстериорни светлини на S/V40 преди 2001. Казвам преди 2001, защото показаният фар е едносекционен, но за двусекционния разликите са основно в рефлектора, така, че и за тези колеги ще е полезно. А колегите, кото са си сменяли сами фаровете нямат нужда от това ръководство ха-ха-ха
Айде със здраве.
А някой може ли да каже от къде могат да се купят тези габарити. Ходих в Интеркар3000, но ги нямаше. Знам че е най-добре да си сменя сам само крушките, но ми се иска да си купя два оборотни - от всеки вид по един. И да мога да си ги сменям на спокойствие като ми се наложи.
Колега това не е габарит, а мигач Big Grin Иначе габарити можеш да вземеш от много места. Euro07, Скантех, мисля че и в Косер имаше!
Извинявам се, реших че става дума за тези в бронята. Грешката е мояSmile