Волво Клуб - България

Full Version: Кора на предната врата...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Smile Колеги, здравейте!
Аз съм един от новите членове на клуба моят автомобил е Volvo S60 2.4i. Имам следният проблем... едната колонка на предната врата пръщи /явно е избила/ и това доста влошава качеството на звука. При този модел цялата кора ли се сваля или може само решетката на колонката. И как?
Предварително благодаря...
Колеги здравейте, аз отскоро съм член на Волво клуб. Моят автомобил е Volvo S 60 2.4i модел 2001 г.
Имам следният проблем едната колонка на предната лява врата е избила, пръщи. Това доста влшава качеството на аудио уредбата, та въпроса ми е за да сменя колонката трябва ли да сваля цялата кора или може да се свали и само решетката на колонката. И как?

Благодаря предварително...
Дай си рамата (може и на лични, ако държиш тази информация да не е публична) и една снимка на кората за всеки случай да се ориентирам по-добре и ще ти дам ръководство с картинки за демонтаж, монтаж на въпросната кора.
Давам 2 PDF-а.
Единия Panel.pdf съдържа само инфо за това как се сваля кората, а другия Front_Door.pdf съдържа инфо за всички чаркалаци по предната врата. Давам го втория, защото накрая има малко писано и за говорителите, че са хванати с нитове и т.н. но предполагам като си го прочетеш ще се ориентираш кое ти трябва и кое не.
УСПЕХ
Колегата ти е пуснал схемите ,но и аз да се включа Big Grin .
Значи за разглабяето на кората са ти нужни обикновенна отверка,
еврейска отверка Т25 и нещо тънко за копчетата аз
ползвам малка еврейска отверка Т10.
С малката еврейка натискаш чопчетата на копчетата които
са по периферията на кората леко навътре,то се усеща.
С правата отверка махаш половината от дръжката ,
леко да не я надереш.След това с голямата еврейка Т25
развиваш двете видии.С леко издърпване на долния край на
кората и повдигане нагоре кората се освобождава.
Следва махане на жилото от дръжката едни щипки се ратварят
и се освобождава ,и махане на трите букси като се стискат клинчетата на буксите.
Като мотираш отново кората трябва да върнеш чопчетата като ги натиснеш
от вътрешната страна ще усетиш щракване.

След като освободиш кората идва на сложното да разпробиеш поп-нитовете
на говорителя понеже са с стоманена опашка която е останала вътре
се пробиват трудно,но с по-голямо свредло няма проблем ,
нещо 10-12мм,и не задържаш много защото се стопяват ушите
на говорителя( не че на теб щети трябва този говорител).
Стъклото вдигнато горе за да не го удариш със свредлото.


п.п.Ако търсиш говорител оригинален перфекно свирещ ,
може да ми пишеш на Л.С.