Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос за смяна на антифриз и последващо обезвъздушаване.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Колеги ще сменям антифриза, но съм решил сам да го направя. Въпросът ми е след като източа стария и промия колкото мога системата, как да я обезвъздуша. Колата е В40, 2.0, 1997ма с газова Easy Gas. Чух че с газова обезвъздушаването е по -сложно. Уточнявам , че досега не съм го правил това действие, но имам желанието, така че моля да уточните стъпките.
Заповядай. Имай едно наум, че това е ръководство за смяна на антифриза но преди да са пипали газаджйите! Ако са си свършили добре работата системата ти се обезвъздушава сама, но за всеки случай във високата точка където влиза охл. тречност в изпарителтя ти трябва да извадиш маркуча и да долееш сам на ръка. По-удобно е ако сте двама - единия налива другия държи и бързо натиква маркуча обратно...
Май него обясних много добре, но от ръководството се надявам да ти се изясни
Успех.
yuckuJackD Wrote:Заповядай. Имай едно наум, че това е ръководство за смяна на антифриза но преди да са пипали газаджйите! Ако са си свършили добре работата системата ти се обезвъздушава сама, но за всеки случай във високата точка където влиза охл. тречност в изпарителтя ти трябва да извадиш маркуча и да долееш сам на ръка. По-удобно е ако сте двама - единия налива другия държи и бързо натиква маркуча обратно...
Май него обясних много добре, но от ръководството се надявам да ти се изясни
Успех.
:hello1: ::beer:: Благодаря колега. След малко почвам и ще споделя резултата.
Има известен риск да не може да се развие крилчатата пластмасова пробка на радиатора. В такъв случай спокойно можеш да извадиш тръбата на изхода на радиатора/долу вляво по посока на движението/ и оттам да източиш охл.течност. Ако изпарителя е поставен както трябва не се нуждаеш от допълнително обезвъздушаване специално за него. Успех.
Здравейте, ако мога и аз да попитам нещо по темата. Онзи ден (петък) реших да махна синия антифриз, който предния собственик е налял в охладителната система :? и да налея от червения антифриз, който е за тези мотори. Но сека като прочетох .pdf -файла от колегата се учудих, че трябвало да побира около 6 л. Много съм очуден, че моята побра около 3 ?!?!?!
А иначе процедурата беше следната: махнах кората под двигателя, развик пробката изчаках десетина минути да се изтече, налях отгоре директно 5 - 6 л. вода да се промие, после като намаля струйката врътнах двигателя за около 5 сек. и го спрях. И така изчаках 30мин. да се изкапе изцяло, после налях някаква добавка за изчистване на охлад.с-ма и покарах малко. Пак същата процедура с изчеждането и промивката с чиста вода. Вече като затворих пробката налях антифриз и вода, общо около 3л. и повече не пое. Оттогава изминах около 500км. и си мисля, че ако някъде е имало синя течност тя да се е смесила с червената, а цвета в казанчето си е розов все още. Наистина ли побира толкова малко или има яд някъде?
Поздрави.
За твоя модел е това

Cooling system
· Capacity : Capacity 5 liter
· Use condition : Normal
· Recommendation : MaxLife Coolant AF 50/50 RTU
: MaxLife Coolant AF

Можеш да си го провериш и сам в сайта на Валволин има съветник за смазките

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.valvolineeurope.com/english/products/for_consumers/cars_and_vans/finding_the_right_oil" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.valvolineeurope.com/english/ ... _right_oil</a><!-- m -->
И в този сайт на Валволин пише, че капацитета на охлаждащата течност при V40 1997г. 2,0 е 6,3литра!

П.П. Плюс още малко за ГИ, но това естествено при напълно празна охл.система.
Скоро правих тази процедура.... имам ГИ. Източих от кранчето на радиатора (отви се малко трудно...) и налях точно 6.3л. Вчера гледам че нивото е паднало под минимума... та явно се е обезвъздушило и откъм газовата и трябва да долея. Процедурата по източването я направих на топъл двигател, след като сложих и добавка за почистване.... до момента течноста седи сравнително бистра...като се има предвид, че старата приличаше на боза Big Grin
Благодаря за отговорите.
100Y0 Wrote:И в този сайт на Валволин пише, че капацитета на охлаждащата течност при V40 1997г. 2,0 е 6,3литра!

П.П. Плюс още малко за ГИ, но това естествено при напълно празна охл.система.

Ако съдим по подписа на колегата той е с V40 2.0 T и при него е това

Category : Cars
Make : Volvo
model : S40 / V40 (1995 - 2004)
type : S40 / V40 2.0 T (1998 - 2000)

И при него е 5 литра
Pages: 1 2