Волво Клуб - България

Full Version: Volvo Cars ще имат нов флагман S100?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Новите собственици на Volvo Cars са осъзнали, че за да излъскат имиджа на Volvo до блясъка на MB, BMW и Audi им е необходим автомобил в класа на S-Class, 7-Series и А8. Според новият CEO работата по автомобила е вече факт. Обсъжда се само името дали да е S90 или S100. Мотивите "ЗА" и "ПРОТИВ" са, че S100 е логичният завършек в линият с означения на седаните на марката (S40, S60, S80.... S100), а аргумент против е, че S100 не звучи добре като пряк конкурент на S600 на MB (, което според мен е тъп аргумент) Smile
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.swedespeed.com/artman2/publish/Industry_News/New_Volvo_Chairman_Li_Shufu_Wants_a_Bigger_Volvo_Sedan.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.swedespeed.com/artman2/publi ... Sedan.html</a><!-- m -->
С каквито и цифри и букви да го означат винаги ще бъде VOLVO .Качеството е на първо място .Дизайна също е жесток-на нас ни остава да чакаме пристигането му в България. Tongue
Това, което се вижда от линка на колегата е леко удължен фотошоп на Volvo S80L. S100 още е на ниво идеен проект!
В тая връзка, това ще е бъдещата ми кола! Настоящият флагман от този тип ще ме вози ежедневно до момента, когато не се появи новото огромно волво - истинското! Това е кола, а, не ония запетайки, заради които се бях притеснил гледайки тая тема <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=15051" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=16&t=15051</a><!-- l --> Най-щастлив ще съм, ако бъдещото голямо Волво придобие и прословутата пета врата! Нещо, като последното подобно изпълнение S70 - V70. Дано, само, Жълтите измислят нов силен агрегат, че, иначе цялото упражниние ще е безсмислено... Това е скромното ми мнение.
Да ти кажа то агрегата си го има и в момента - 4.4L PET 315hp - атмосферен. Примерно в BMW X5M, X6M и новите 6-Series M Coupe & Cabrio двигателя е със същият обем, но с две турбини и мощност 555 hp Wink
Абе дали ще видим такова Волво не е много ясно, иначе явно китайците го искат :lol:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.autocar.co.uk/News/NewsArticle/AllCars/254205/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.autocar.co.uk/News/NewsArtic ... rs/254205/</a><!-- m -->
angel.georgiev Wrote:Да ти кажа то агрегата си го има и в момента - 4.4L PET 315hp - атмосферен. Примерно в BMW X5M, X6M и новите 6-Series M Coupe & Cabrio двигателя е със същият обем, но с две турбини и мощност 555 hp Wink

Ангеле, задочно ще поспоря с теб!
Карал съм Волво, задвижвано с тоя агрегат... 4.4 като обем е добре, но, пак не достига мощност! Само за сравнение, подобен атмосферен двигател на BMW M5, същия ден ме изстрелваше като самолет... Вярно, че, това е най-доброто, което серийно баварците правят, но, ние ще си помечтаем да достигнем 507 коня! Оказва се, че, именно тази мощност ми подхожда... Отделно, като автомобили, и, тези, другите, за които споменаваш не може да става дума... Да вземем, примерно, бавареца е със задно предаване, което е в моя стил на каране и пр.
Все фактори... Може, дълго да се дискутира! Нали?
Rostislav Wrote:
angel.georgiev Wrote:Да ти кажа то агрегата си го има и в момента - 4.4L PET 315hp - атмосферен. Примерно в BMW X5M, X6M и новите 6-Series M Coupe & Cabrio двигателя е със същият обем, но с две турбини и мощност 555 hp Wink

Ангеле, задочно ще поспоря с теб!
Карал съм Волво, задвижвано с тоя агрегат... 4.4 като обем е добре, но, пак не достига мощност! Само за сравнение, подобен атмосферен двигател на BMW M5, същия ден ме изстрелваше като самолет... Вярно, че, това е най-доброто, което серийно баварците правят, но, ние ще си помечтаем да достигнем 507 коня! Оказва се, че, именно тази мощност ми подхожда... Отделно, като автомобили, и, тези, другите, за които споменаваш не може да става дума... Да вземем, примерно, бавареца е със задно предаване, което е в моя стил на каране и пр.
Все фактори... Може, дълго да се дискутира! Нали?

Ако си го карал на Volvo XC90 auto е нормално да не ти достига мощност в сравнение с BMW 5M например! Volvo-то е тежък автомобил, а трансмисията е стара като технология. Когато този двигател (4.4l 315 hp) се появи на пазара през 2003 аналогът му при BMW бе BMW X5 4.4is, което бе с мощност 320 hp. 5 hp е нищожна и несъществена. Огромната разлика сега е следствие от това, че Volvo не развива този агрегат и скоростната му кутия... Сега в новото BMW 5 Series 4.4l мотор е с мощност 407 hp и колата е оборудвана с осем степенна скоростна кутия. Оттам идва и разликата в динамиката. Факт е, че Volvo Cars има какво да правят по топ агрегата си както и им е необходим нов, по-голям дизел и автоматична скоростна кутия от ново поколение, но според мен новите собственици на марката имат именно тези цели и им е ясно, че, за да си рамо до рамо с BMW, Audi и Mercedes-Benz ти е необходим флагман и по-мощни дизелови и бензинови агрегати Smile
angel.georgiev Wrote:Огромната разлика сега е следствие от това, че Volvo не развива този агрегат и скоростната му кутия...

Не забравяйте все пак, че този двигател е правен за тях от Ямаха по времето на ФОРД. . Форд и преди са взимали осмаци от японците, като за Таурус - идеята е била да е максимално компактен V8, за да влезе в най-успешния им седан.
Pages: 1 2