Волво Клуб - България

Full Version: непрекъснато светеща индикация на таблото
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
[attachment=16397]здравейте колеги имам питане карам волво в40 и от няколко дена насам ми свети една лампа на таблото ето какво представля
Ако правилно виждам, това е индикатора за ламбда сондата. Вероятен проблем с нея или с нещо свързано с нея.
Непрекъснато неработеща ламбда сонда
При Моето S40 1.9TD, тази ламБа действа като чек енджин. При възникване на проблем светва. Ако свети постоянно :x бегай в сервиз да ти правят диагностика.
благодаря ви много за вниманието Smile
Лампата не е само за ламбда сонда. Показва проблем с датчик. Знакът 'ламбда' означава, че сместа не оптимална. Правилното име на ламбда сондата е кислороден датчик. Ламбда е съотношението бензин/въздух във формулата за смесообразуване. Ламбда 1 е оптимално съотношение. Понеже кислородният датчик проверява това съотношение спрямо изгорелите газове понякога го наричат и ламбда сонда. Когато светне тази лампа най-лесно се открива проблема с диагностика. При липса на диагностика с мултицет се проверяват сигналите на датчиците.
sCaNdaL0us Wrote:[ATTACHMENT NOT FOUND]здравейте колеги имам питане карам волво в40 и от няколко дена насам ми свети една лампа на таблото ето какво представля

Да, ламбда сондата е. Миналата седмица я сменях. Не питай колко ме обраха.
nightwish Wrote:
sCaNdaL0us Wrote:[ATTACHMENT NOT FOUND]здравейте колеги имам питане карам волво в40 и от няколко дена насам ми свети една лампа на таблото ето какво представля

Да, ламбда сондата е. Миналата седмица я сменях. Не питай колко ме обраха.

И понеже ти си я сменил всички ли да го направим?! Без диагностика нищо не се сменя. Има 83 грешки за който светва лампата и само 3 от тях са за ламбда сонда. Колкото за обиране - универсална китайска - 40 лв, оригинална NGK - 90 лв от UK.
Здравейте, тъй като и на мен почна да ми свети тази лампичка от известно време - ту свети - ту гасне.Чул съм, че тези "ламбда" сонда са при бензиновите коли, а моята е 1,9ТД Рено двигатела.Не съм усетил никаква разлика в работенето на двигатела или нещо друго от както свети, но ако в дългосрочен план е вредно, да хвана да го оправя този проблем?
На старата ми кола - същата като твоята, светна при изгорял електромагнитен клапан на аванса.
Pages: 1 2