Волво Клуб - България

Full Version: масло за Волво В40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги дойде време за смяна на масло, колата е В40, 98г, 1,6 16 V с ГИ- 150 000км, преди 10000 смеих масло и не съм долял и грам и си е на съшото ниво-двигателя не харчи масло, спрял съм се на:
Motul 8100 X-cess 5W-40
MOTUL 6100 Synergie+ 10W-40
или Liqui Moly 5W-30 10W-40
ако някой е ползвал съответните масла моля да сподели за мнение
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=12413" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=8&t=12413</a><!-- l -->

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=14649" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=8&t=14649</a><!-- l -->
благодаря ти колега, и двете теми съм ги чел с огромно заинтересованост, но така и не си помогнах при избора на масло, ако някой има наблюдения най вече върху Liqui Moly, нека сподели Smile
WANTED Wrote:Здравейте колеги дойде време за смяна на масло, колата е В40, 98г, 1,6 16 V с ГИ- 150 000км, преди 10000 смеих масло и не съм долял и грам и си е на съшото ниво-двигателя не харчи масло, спрял съм се на:
Motul 8100 X-cess 5W-40
MOTUL 6100 Synergie+ 10W-40
или Liqui Moly 5W-30 10W-40
ако някой е ползвал съответните масла моля да сподели за мнение

Какво масло караш сега...Ако не ти пипа пълна синтетика- слагай това първото 5W40 на Мотул.Карам вече 6-/ШЕСТИ/ месец с такова(Motul 5W40 8100 X-cess) на 7000 км - засега е чудесно......Доста по-добро е от 6100 10w40 Синерджи.Пълната синтетика си е друга работа.А да...колата ми е по-стара от твоята...Не знам километрите.Не вярвам и твоята да е 150 000 км.
Моята я кухпих на 118 000(не вярвам да са реални,по-скоро 300 000
Стига разбира се да ти изнася цената.
С Лики моли не се занимавай(лично мнение).Лоши впечатления имам от тяхна горивна добавка.
досега бях с 10W-40, но гледах в сайта на Мотул и мисля че за моята кола дават 5W-40 и затова съм в невидение, цената не ме бърка, просто искам съвет какво да сложа, За сега се спирам на препоръчаното от теб колега, колата не харчи грам масло, за километрите незнам немога и да бъда сигурен това показва, просто не бях сигурен дали пълната синтетика ще е по добре за двигателя...поздрави
WANTED Wrote:благодаря ти колега, и двете теми съм ги чел с огромно заинтересованост, но така и не си помогнах при избора на масло, ако някой има наблюдения най вече върху Liqui Moly, нека сподели Smile

Аз имам наблюдения върху 10/40 с молибден не ми хареса...за една смяна на масло ...(която аз правя на 8000км) долях 3 (три) литра :roll: Смених го с Кастрол магнатек.... 10/40 и за смяна долях литър... но и то не ми хареса, защото правеше много конденз. Сега съм с Яко.. 10/40... отзиви за него ще има след около 6000 км ... до сега няма проблеми.
ясно засега повече клоня към Мотул, но проблем ли е като съм карал колата с 10W-40 да мина на 5W-40, може ли да има странични ефекти. Незнам дали ми вярвате но аз наистина никога не съм доливал масло, както го смених при Мевдо така си седи, незнам на какво се дължи да доливате такива количества...поздрави
Няма страшно, че досега си карал с 10W40, а сега искаш да минеш на пълна синтетика. То на всички ни се иска да караме с 5W30, 5W40 или по-добро, но все се извиняваме с това, че двигателите са на доста километри и минаваме на 10W40, че и 15W40. Ако имаш възможност карай с 5W40 и удоволстнието ще е тройно :wink: Big Grin :twisted: т.е. на двигателя, на теб и на търговеца, от който си купил маслото. Поздрави!!!
WANTED Wrote:ясно засега повече клоня към Мотул, но проблем ли е като съм карал колата с 10W-40 да мина на 5W-40, може ли да има странични ефекти. Незнам дали ми вярвате но аз наистина никога не съм доливал масло, както го смених при Мевдо така си седи, незнам на какво се дължи да доливате такива количества...поздрави

Най вероятно на водачи на клапани и на гумички на същите.... Big Grin Ако смениш от 10/40 на 5/40 няма да има странични ефекти... освен ако не отидеш да караш в Сибир или Аляска ... тогава ще усетиш разлика.... защото запазва гъстотата си при -30С, докато 10 е "само" до към -20С Wink
LeecH Wrote:
WANTED Wrote:благодаря ти колега, и двете теми съм ги чел с огромно заинтересованост, но така и не си помогнах при избора на масло, ако някой има наблюдения най вече върху Liqui Moly, нека сподели Smile

Аз имам наблюдения върху 10/40 с молибден не ми хареса...за една смяна на масло ...(която аз правя на 8000км) долях 3 (три) литра :roll: Смених го с Кастрол магнатек.... 10/40 и за смяна долях литър... но и то не ми хареса, защото правеше много конденз. Сега съм с Яко.. 10/40... отзиви за него ще има след около 6000 км ... до сега няма проблеми.

Лийч, извинявай за намесата ..........., с какво масло(марка) си карал (, говоря за онова, което ти е изчезнало - 3 литра).......Твоето Волво ли изгори цели 3 литра?Основен ремонт правен ли е?Питам, защото ти не си човек, който ще си остави колата неизправна....


Към колегата Уонтид- относно маслата на Лики моли - разрови се в автомобилните форуми(не само за Волво), стига да имаш време.Мненията са меко казано противоречиви.
Аз тази марка съм я изтрил от плановете за бъдещи покупки, защото патих с тяхна добавка за бензина.
Показателно е че продуктите на Лики Моли се предлигат във ВЕРИГИ СУПЕРМАРКЕТИ!!!!Това ,за какво говори!!!

По-добре си е един Кастрол или Мобил 1(чудесни впечатления имам от Мобил 1 10w40
).Мотулът е добро масло, но идва скъпичко\ако е оригинално).Относно вискозитетните индекси- от 10ве40 минах на 5ве40.Точно препоръчаното масло, само че когато е била нова С 40.Моето мнение е да минеш на пълна синтетика...
Когато го сменях един сервизджия ми се подиграваше, че това,, не било моето мосло" ,,тънко било", даваше ми да карам с него ,,не повече от 1500 км."...
Уонтид, казвам ти с какво масло карам, а не ти препоръчвам нищо, защото един колега ме обвини косвено в скрита реклама...
Pages: 1 2