Волво Клуб - България

Full Version: моля за съвет S40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
здобих се с нови гуми но проблема е че са 195/75/15 моля ви ако някои е слагал подобни да даде съвет мисля да са задни понеже предните са ми 195/65 и на пълен ми опират леко в калника и за това отзад исля да ги сложа но незнам дали 6те стане и за това търся съвет от някой преди да съм дал някви ненужни паи в гмаджиницата/благодаря првдварително!
Може да ги сложиш за задни, но на някоя джипка, на С-ката не вярвам да влезнат :wink: . Според мен е цяло чудо че си успял да вкараш 15-ки на 65 отпред, по-високи не виждам как ще влязат.
195/75/15 е доста интересен размер, но въобще не е за моделите S/V40.
Колегите са прави.За S/V40 размера е 195/55/15,за зимни аз съм с 195/60/15.Със сигурност не опират дори при натоварена кола.Два сезона карам с такива.Пуснах тема за вериги дали стават на тях но не съм слагал още,но като гледам колко е разстоянието до амортесъора, мн. трудно.Този размер определено няма да стане.И е хубаво предни и задни гуми да са еднакъв размер за да ти отчита правилно компа.
трудна работа колега, могат да станат на някой бус но не и на В/С40, аз съм с 185/65/15 и при някои неравности опират отпред, така че успех с други гуми Smile
Послушай колегите. 195.55.15 ще е най-добре да сложиш. Няма да ти опират. И летни и зимни няма проблем.
Аз съм с по-широки 205.55.15 и при завоите няма притеснения.
А за колегата ico_kosara007 може да слагаш вериги. Намираш размера и стават.
Благодаря.Ще си купя скоро нека да позастудее,че да има промоции,и ще пиша как е.