Волво Клуб - България

Full Version: Гумички на клапани
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Момци,преди известно време имах проблем с главата и се наложи да я заменя.
Откакто направих тази гимнастика се появи харч на масло. Близо литър на 1000км. :evil:
Сега ще трябва да сменявам гумичките на клапаните щот тогава ме мързеше да се занимавам. Проблемът е че незнам как да демонтирам старите.Опасенията са ми да не изпочупя водачите.
Кажете какъв е чалъма за сваляне на тези гумички,приспособления и т.н?
Монтажа на новите не е проблем.
biser.or Wrote:Момци,преди известно време имах проблем с главата и се наложи да я заменя.
Откакто направих тази гимнастика се появи харч на масло. Близо литър на 1000км. :evil:
Сега ще трябва да сменявам гумичките на клапаните щот тогава ме мързеше да се занимавам. Проблемът е че незнам как да демонтирам старите.Опасенията са ми да не изпочупя водачите.
Кажете какъв е чалъма за сваляне на тези гумички,приспособления и т.н?
Монтажа на новите не е проблем.
Знаеш ли как изглеждат щипки за вадене на буркани от казана? Big Grin
Ако да, идеята е подходяща шайба разполовена и малко арматурно желязо две заварки чук, бормашина и нит. Не е сложно Big Grin
1914 Wrote:Знаеш ли как изглеждат щипки за вадене на буркани от казана? Big Grin
Ако да, идеята е подходяща шайба разполовена и малко арматурно желязо две заварки чук, бормашина и нит. Не е сложно Big Grin

Бе ти сигурно ми говориш за тава приспособление,де са натискат клапанете.Я такова сам си напраил,не е проблем да ги мана. За гумичките ми требе .
biser.or Wrote:
1914 Wrote:Знаеш ли как изглеждат щипки за вадене на буркани от казана? Big Grin
Ако да, идеята е подходяща шайба разполовена и малко арматурно желязо две заварки чук, бормашина и нит. Не е сложно Big Grin

Бе ти сигурно ми говориш за тава приспособление,де са натискат клапанете.Я такова сам си напраил,не е проблем да ги мана. За гумичките ми требе .

Не бе! Шайбата нали е на половина, Като си затворил щипките все едно е цяла. ТА отваряш подхващаш отдолу гумичката, затваряш щипката и дърпаш нагоре. Щипка за вадене на буркани от казана не си ли виждал? Big Grin
Сетих са. :mrgreen:
Мамицата му мръсна. :chain: :chain: :chain:
Гумичките ги смених,ама и разпределителен вал требе да сменям.
[Image: 03438.jpg]

[Image: 03533.jpg]

[Image: 02431.jpg]