Волво Клуб - България

Full Version: лагер на главината
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
здравейте колеги,имам едно питане. според мен ми е заминал десният заден лагер на главината,понеже ми придава нещо подобно на басов звук,който при усливане на скороста се усилва и той,а и при ляв зявой също звука е по силен. на предишната ми кола съм сменял пак заден но там просто така чегърташе,че не се седеше в колата. а сега има звук,но не е чак толкова както беше на предишната ми кола. дали е от него или може да е от друго нещо,не знам като се свали дали може да се види дали е здрав.
Няма сигурен начин да разбереш дали лагерът е здрав. Чак луфт няма да има в него че да го "хванеш". Освен лагера на това колело и гумата, друго не виждам какво може да бучи както описваш. Размени местата на задните гуми и ако няма промяна, 99% си за смяна на лагер-главината. Или ако може да се сменя само лагера, още по-добре Tongue
Единият процент го оставям евентуално за шум от стъргане на придържащите накладките ламаринки на съответния спирачен апарат, или задържане на този спирачен апарат и загряване на спирачния диск. Последното лесно се проверява като опипваш първо джантата и ако е студена, вече смело пипаш диска. Трябва да си я карал едно 5-10 км. преди това.
Лагер-главина - едно цяло е, не е само лагерче. Не че колегата е казал каква е колата, но щом е в тази секция 99% е едно цяло и цената му е цена... Но пък действително това което описва, както каза колегата по-горе, ако не е от гумата или от спирачките не остава друг вариант
При мен се беше получил същия ефект веднага след като я взех, но за щастие причината беше вдървени или по-точно впластмасени Big Grin от времето гуми...
колата е S 40 2000г след фейст лифта се води. гумите съм ги разменял но ефекта си е същия. нещата отивам към лагер главина явно. аз на предишната ми кола сменях само лагера,да разбирм ли сега че е комплект с главината? а колко горе долу е като пари? сега погледнах в евро 07 и най евтиния комплект е 170лв! дано става да се смени само лагера,че отидоха 200лв Sad
Самата главина играе роля на външна гривна на лагера. Варианта е кофти и скъп. Преди да сменяш нещо пробвай с оглед, измиване и гресиране наново. Ако не е супер износена може да се посъживи.
spas aleksov Wrote:колата е S 40 2000г след фейст лифта се води. гумите съм ги разменял но ефекта си е същия. нещата отивам към лагер главина явно. аз на предишната ми кола сменях само лагера,да разбирм ли сега че е комплект с главината? а колко горе долу е като пари? сега погледнах в евро 07 и най евтиния комплект е 170лв! дано става да се смени само лагера,че отидоха 200лв Sad

В Мото пфое лагер-главина ти е 220 лева.....
А дано, но надали...
[attachment=16660]
и аз си мисля че във мотопфое не е толкова,понеже в еврото е 170лв не ми се вярва там да е 220лв! тия дни ще ходя на майстор да видим какво ще се прави,дали ще може само лагера или трябва цялата главина.
Преди близо две години и аз смених задна лагер-главина. Тогава цената в МП беше почти толкова фрапираща, за това взех SNR R165.22 на цена 180лв. До момента съм минал над 20 хил. км. и мога да кажа, че всичко е ОК.
Pages: 1 2