Волво Клуб - България

Full Version: Помогнете ми за избора на S40!!!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Здравейте колеги не знам дали темата е за този раздел,но моля помогнете,че е спешно.Значи ще ходим да гледаме една S40 1.6d 2006.Моля кажете ми какво да гледам,какви дефекти дават,какви са първите признаци на амортизация и т.н.Също така по възможност посъветвайте ме къде да я проверя във Варна.Много благодаря предварително.
П.С. Дават я за 89000км октомри 2006 лесно ли се връщат километражите на Волво и има ли начен това да се познае,както при БМВ.
Отиваш в сервиз и я закачат на компютъра и ще ти кажат всичко.Километри, компресия и т.н.т.
Отиваш в сервиз и я закачат на компютъра и ще ти кажат всичко.Километри, компресия и т.н.т.
kombi Wrote:Отиваш в сервиз и я закачат на компютъра и ще ти кажат всичко.Километри, компресия и т.н.т.
EEEEEE, чак пък компресия няма такава опция, пък и тестера ще покаже същите километри които пише на таблото понеже компютъра взема инфо от него, а не както едно време на 850-ките. Със закачане на компютър ще се направи диагностика дали няма някакви гершки запаметени в компа. Можеш да провериш в МП за историята на автомобила от закупуването му до този момент, но само ако е сервизиран в оторизиран сервиз.
Малко след тия километри точно почват сериозните ремонти. Съединтел, ремъци, окачване и др. Трябва много сериозен преглед преди да дадеш пари за такъв автомобил. Да не говорим, че за 4 години са му навъртели 90 хил. км. Определено според мен не е бил семеен автомобил...
почти 100 хил. км. за 4 години каране - мисля че е повече от реално и не е връщан километража. С такъв километраж на Горубляне и Дупница вървят С-ките от старата генерация :lol:
costablanca Wrote:Здравейте колеги не знам дали темата е за този раздел,но моля помогнете,че е спешно.Значи ще ходим да гледаме една S40 1.6d 2006.Моля кажете ми какво да гледам,какви дефекти дават,какви са първите признаци на амортизация и т.н.Също така по възможност посъветвайте ме къде да я проверя във Варна.Много благодаря предварително.
П.С. Дават я за 89000км октомри 2006 лесно ли се връщат километражите на Волво и има ли начен това да се познае,както при БМВ.


Колега понеже мисля да взимам едно BMW E46 3.0d можеш ли да ми кажеш как да позная,че е върнат километража
dango_ Wrote:Да не говорим, че за 4 години са му навъртели 90 хил. км. Определено според мен не е бил семеен автомобил...


Как решавате, че тези километри са много за семеен автомобил - не разбирам? В Европа не е като в България! Има един професор от Гьоте института в Офенбах (Франкфурт), който живее в Кьолн. Това са 200км два пъти дневно, пет пъти в седмицата, четири седмици месечно. Това прави 200х2х5х4 = 8000км месечно. Два месеца в годината почивка, значи 80000км годишно. А тези хора тук не са малко Wink
dango_ Wrote:Да не говорим, че за 4 години са му навъртели 90 хил. км. Определено според мен не е бил семеен автомобил...


Как решавате, че тези километри са много за семеен автомобил - не разбирам? В Европа не е като в България! Има един професор от Гьоте института в Офенбах (Франкфурт), който живее в Кьолн. Това са 200км два пъти дневно, пет пъти в седмицата, четири седмици месечно. Това прави 200х2х5х4 = 8000км месечно. Два месеца в годината почивка, значи 80000км годишно. А тези хора тук не са малко Wink
Мога да дам пример с мен - 5 години - 150 000 км .
Сменяла съм само масло,филтри ,накладки.
На 150 000 ми смениха ремък и на 152 000 км изгоря генератора.
Покрай генератора и пистов ремък....
Благодарение на GT1 - Жорето се вместих в 430,00 лева ,а Мото Пфое ми взеха 160,00
за демонтаж,монтаж и диагностика....За самият генератор Мото Пфое ми поискаха 1050,00 лева и да
почакам 2 седмици ...
Дори не успях да си опиша патилата ,вдигането с пътна помощ и т.н. ...
Други оплаквания не съм имала ,все още съм с оригиналния акумулатор ...
Успех с избора!
Pages: 1 2 3 4