Волво Клуб - България

Full Version: Борд комп?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Момчета става въпрос за борда на 4тата серия? Искам да ви попитам там където показва средна скорост, на мен явно нещо се е пр**бало, щото ми показва 36.38 някви такива неточни изчисления?!? При вас как е , работи ли нормално, и др което е може ли някой да снима къде му седи точно датчика за външна темп. щоото моя беше паднал и сега не показва точно, явно не съм го закачил където трябва !
Поздрави Smile
Момчета става въпрос за борда на 4тата серия? Искам да ви попитам там където показва средна скорост, на мен явно нещо се е пр**бало, щото ми показва 36.38 някви такива неточни изчисления?!? При вас как е , работи ли нормално, и др което е може ли някой да снима къде му седи точно датчика за външна темп. щоото моя беше паднал и сега не показва точно, явно не съм го закачил където трябва !
Поздрави Smile
Не се е....
Средната скорост се калкулира в процеса на движение. Освен това е задължително всеки път когато напълниш резервоара или от време на време ако не го пълниш до горе, да нулираш показанията на Борд Компютъра. В противен случай стойностите за изчисление в Борд Компютъра нарастават и тяхното съотношение се променя все по-бавно. От там стойността за средна скорост и средният разход се променят все по-бавно. След нулиране на показанията, нещата се обръщат. Стойността започва да се променя много бързо, поне в началото. За нулиране на показанията на Борд Компа е неоходимо да превключиш ключа на желаният сектор за показване и да натиснеш бутончето RESET за около 3-5 сек. На нулиране подлежат следните стойности. SPEED AVERAGE и FUEL AVERAGE.
Освен това е желателно да бъдат калибрирани показанията на бензиномера, от там и показанията на сектор RANGE.
Калибрирането се извършва еднократно и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при пълен резервоар. При желание може да се проверява периодично, например веднъж годишно.
При правилна настройка, позанията ще бъдат точни. Самото калибриране не е сложно и мога да го опиша, ако те интересува.
Аз постигнах грешка в показанията по-малка от 80 грама бензин за 100км градско каране при 15/100 разход, зимата.
Измерването е направено на една и съща колонка на една и съща бензиностация в рамките на 3 дни.

Датчика за външна температура се намира в средата долната част на предната броня, обърнат с кабелите нагоре.