Волво Клуб - България

Full Version: Моля за съвет за избор на Volvo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,е ако трябва да съм честен още не съм ви колега но съм на път да сбъдна една 20 годишна мечта .Винаги съм мечтал за Волво,но все се е намирало някой да ме разубеди с недосатъците на тези автомобили -били много големи,като катафалки ,много горели и т.н.т. На мен всичко в тези коли ми харесва ,но имам няколко въпроса на които не съм намерил компетентни отговори и все си мисля че е добре да ги получа от хора карали такива коли,а не от такива които от страни са чували по нещо. 12 години съм карал Granada 2,3 V6 и съм страшно доволен ,но преди 3 години я продадох ,че ми омръзна да правя ремонти с некачествени части които не карат и 1 година . Сега съм с Honda-чудесен автомобил ,но я няма тръпката искам Volvo,но не знам какво. Много четох и почти съм се орентирал ,но искам и вашето мнение все пак съм нов тук. Насочил съм се към V 70 от 1997- 2000 година 2,5 дизел .Иточно тук ми е въпроса дали 2,5 D или 2,5 TDI ?? . Разбрах че двигателите и 2-та са L5 ,140кс. 103kw и с еднакви параметри,но този от 01\1997-05\1999г e 2,5 TDI ,а другият е от 05\1999-06\2000г.е 2,5D и този вторият е малко по-икономичен ,но това не е най-важното.Също разбрах че тези двигатели ги слагали и на Ауди ,но V6 не били сполучливи и трябва да е OHC 5 ?? И тези двигатели на Волво ли са или са Ауди,Рено,Форд и какво ли още не съм чувал.... Никога не съм карал дизел ,но по това което четох.....Кажете ми кой е по-сполучлив и какво да търся?Ако може и ме орентирайте с поддръжката че много ме плашат и според вас избора ми добър ли е ?Благодаря ви предварително и ще намеря начин да се отплатя за съветите ви .
Колега виж в раздела:Малко по новите серии на VOLVO Sxx,Vxx.Cxx.....Там има една тема VOLVO V 70,в нея ще намериш нещичко за теб.Успех.
Виж сега, Дизеловия мотор от 1996 до 2000 е един и същ !
D 5252 T !
Демек, турбодизел, който е директен / дюзата впръсква директно в цилиндъра, няма предкамера/ пет-цилиндров, редови, десет-клапанов, 103 kW !
Aз карам 850 с такъв мотор, но той се монтира още на S 70, V 70 /1997-2000/, S 80 / 1998-2000/.
Няма да се плашиш мотора е много добър, еластичен, позволява малко да се чипне ако искаш, но в рамките на разумното, мойта кола е на 233000 реални километра и върви като за световно , но съм виждал коли на по над 500000, които си вървят съвсем нормално.
Моторът е заимстван от Ауди 100 или първите А6 и е с код по Ауди AEL. Tам обаче е разположен надлъжно и е леко наклонен надясно по посока на движението, което обуславя някои разлики в капака на главата и картера например.
В градски условия ми гори 9 - 9.5 / 100 , а извън града ако не я гоня много , напр. 120 на автопилот разхода слиза на 5.5 - 6.0 / 100 !