Волво Клуб - България

Full Version: масло за скоростна кутия 440 1.8 1996
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,

въпроса ми е какво масло да си сложа на скоростната кутия. и колко литра?
Четох Четох, нчкаде пише 75w80 задължително, другаде 80w90 и няма проблеми.
Както знаете второто е доста по евтино и ме влече повече дали ще има проблем ако сложа от него и колко литра.
То пише че е 3 и малко но колко да взема 3 или 4 литра.

Благодаря предварително
колега аз сменях маслото на скоросите и сипах 75W80 и съм доволен 3.800 л. препорчвам ти кастрол или мобил
Маслото трябва да е 75W80. Марката е без значение. Принципно ЕР90 е още по-евтино... Big Grin
Стеф Wrote:Маслото трябва да е 75W80. Марката е без значение. Принципно ЕР90 е още по-евтино... Big Grin
то тва R90 Big Grin се ползва от багерите във ВИК (водоснабдяване и канализация) а ти искасх да го сложи на волвото.
Принципно няма да има никви проблеми Smile
Ей,не слагайте тоя буклук ЕР-90 ако си уважавате колите.
Това при -10 става на грес, и за да включиш неква скорост трябва да викаш съседа да ти помага със скоростния лост. :mrgreen:
Едно време на старата ми кола бях турил такова и сутрин на -10 като я запаля и пусна съединителя оборотите от 1000 падаха на 900. После го изхвърлих това подобие на масло и турих пълна синтетика.Разликата е огромна.Скоростите както на топло така и на студено си влизат без проблем и кутията не се товари.
Това верно е само за трактори. :mrgreen:
biser.or Wrote:Ей,не слагайте тоя буклук ЕР-90 ако си уважавате колите.
Това при -10 става на грес, и за да включиш неква скорост трябва да викаш съседа да ти помага със скоростния лост. :mrgreen:
Едно време на старата ми кола бях турил такова и сутрин на -10 като я запаля и пусна съединителя оборотите от 1000 падаха на 900. После го изхвърлих това подобие на масло и турих пълна синтетика.Разликата е огромна.Скоростите както на топло така и на студено си влизат без проблем и кутията не се товари.
Това верно е само за трактори. :mrgreen:

Точно за това казах,че е само за трактори поради факта който ти каза при -10 викаш съседа а при -20 всички съседи заедно с 5м. лост Big Grin и да не забравяме когато е студено и пуснеш съединителя докато е студено маслото колата може сама да си тръгне... лекичко като по наклон 1% Big Grin
Ирония, момчета, ирония... :wink: