Волво Клуб - България

Full Version: Тракшън на волво с/в 40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Започван темата малко неподготвен ,но съм силно развълнуван и я пускам за да може някой ако знае нещо или да ме откаже или да ми даде пламък да продължа да проучвам....
Идеята е следната....Знаем ,че има волва с такава система...всъщност не знам тракшън ли се казва?с някакви букви ли се съкращава?Видях ,че в съседна тема разискват подобен въпрос ,но реших да не я разводнявам с отделни питанки...
та може ли на Волво което няма такава система да се добави и какво трябва да стане?
Не ползва ли тя системата на АБС-а?
Наистина това е въпрос по който съм слабо подготвен и още утре ще почна да чета и търся подробно ,но моля ако има знаещи или желаещи да разискваме въпроса да се намесят...
Имам чувството ,че съм мяркал такава тема ,но след търсене от 20мин не успях да я намеря...Ако е разисквано моля за линк...
Това което аз съм разбрал от Вадис. До 2000 година тракшън контрол се е предлагал само за коли с ръчни скорости. Моята е автоматик, но въпреки това окабеляването за бутона за изключване на тракшън контрол го има. Според схемата на Вадис контролера е вързан към ABS модула и към контролера на двигателя. Доколкото разбрах от Вадис освен самия контролер нищо друго не е необходимо. Не са посочени процедури за програмиране при смяна и никакви допълнителни датчици не се виждат на общата схема.
Това, което аз имам е DSA и пускам по-долу принципа, на който действа. И аз съм любопитен дали TC-то действа само във включен режим на DSA...пускам графиката и се надявам да е от помощ.
Ами отворих Вадиса и прочетох Sad това не е никакъв тракшън...Единственото което прави е като види ,че има преплъзване да намаля мощността на мотора като намалява впръсканото гориво на един или повече цилиндри...
Няма отношение за това ако си в завой да държи колата да не се завърти ако губи сцепление примерно...
Въобще не работи прес АБС както е тракшъна на другите автомобили...Това е просто превенция на превъртането на гуми...И дефакто ненужно...Мога и сам да отнемам газта Smile Ами явно темата е изчерпана макар и по неприятен начин Sad
Тракшън контрола е система против буксуване.Аз имам и на 850-ката и на брат ми на В40-та и е доста полезна зимата при дълбок сняг. :wink:
П.П.Друг е въпроса,че ако си затънал в кал не помага Big Grin