Волво Клуб - България

Full Version: Волво 460 бодигард 1.8 ГТ ???
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги.
Искам да разбера няколко неща за този модел на Волво.
1.Има ли деиствително такъв модел който се води 116к.с.?
2.Какъв разход дава знам,че е относително (не са икономични Sad )
3.След като се води бодигард има ли някаква вероятност да е по стабилно като окачване ... общо взето да е по здраво от обикновенните 4-ки ?!
4.Като возия има ли някакво изменение?
Бодигарда е пуснат от 1993 и е фейслифт на старата 4-ка. Общо взето са еднакви, само отпред , стоповете , броните и таблото има разлика. Моторите са си същите, добавен е само дизела. Окачване и сппирачки са еднакви. До колкото знам във вратите са добавени едни странни оребрени картони или дунапрени. Предполагам като предпазна мярка при страничен удар. Монтира се и въздушна възглавница с пиропатрони. И такъв мотор няма :wink: 8) Виж в моя гараж , това е Бодигард :wink:
divia Wrote:Бодигарда е пуснат от 1993 и е фейслифт на старата 4-ка. Общо взето са еднакви, само отпред , стоповете , броните и таблото има разлика. Моторите са си същите, добавен е само дизела. Окачване и сппирачки са еднакви. До колкото знам във вратите са добавени едни странни оребрени картони или дунапрени. Предполагам като предпазна мярка при страничен удар. Монтира се и въздушна възглавница с пиропатрони. И такъв мотор няма :wink: 8) Виж в моя гараж , това е Бодигард :wink:
Ами и аз самия преди малко звъннах на конкретния продавач да се уточним той ми твърди че данъка му е 27 лева засщото колата са я писали 90 коня а тя е 115-116 и съответно го попитах тя пълна инжекция ли е 16в ли е тои вика не моно инжекция 8в. и си казах на ум да бе ти си мисли че е 116 коня Big Grin и в крайна сметка се раздвуемих много дали да го взема. Sad
Току що продавача ми звънна да ми каже няколко допълнителни неща за колата и ми каза,че самите двигатели и да ги гледаш отгоре са същите като обикновенните 1.8ми обаче на блока на него му пише ГТ та мисълта ми е може ли да е била някоя поръчкова вкарана е от Италия?!
На продавача освен да му пожелаеш приятен ден , друго не можеш да направиш Confusedhock: :mrgreen: :mrgreen:
Vin_Diesel_9_0 Wrote:Здравейте колеги.
Искам да разбера няколко неща за този модел на Волво.
1.Има ли деиствително такъв модел който се води 116к.с.?
2.Какъв разход дава знам,че е относително (не са икономични Sad )
3.След като се води бодигард има ли някаква вероятност да е по стабилно като окачване ... общо взето да е по здраво от обикновенните 4-ки ?!
4.Като возия има ли някакво изменение?


Нека въпросният продавач ти даде първите 5 символа от номера на мотора и ще ти дадем съвсем точен отговор.
Иначе divia ти е дал точна информация.
Моторите варират от около 80кс. - карбуратор, до 122кс. - бензин, пълен инжекцион с турбо.
Самите мотори са общо 5 основни вида, а именно:
1,6л. (рядко срещан),
1,7л.,
1,8л.,
2.0л.
и дизел 1,9л.
Vin_Diesel_9_0 Wrote:Току що продавача ми звънна да ми каже няколко допълнителни неща за колата и ми каза,че самите двигатели и да ги гледаш отгоре са същите като обикновенните 1.8ми обаче на блока на него му пише ГТ та мисълта ми е може ли да е била някоя поръчкова вкарана е от Италия?!
Може ли да постнеш снимки на този двигател и по точно на надписа GT? Стана ми интересно какъв ще е този поръчков модел. Нещо много яко те лъже. Двигателя да е най много 106 коня. Ти слизаш от турбо и не очаквай да намериш нещо по бързо.
Сега се сещам ,че и един друг колега се беше заблудил. Номера на мотора не е само B18EP, B18U или B18FT. Има и други означения след това. До колкото си спомням на B18U имаше отзад 115 или 116. Колегата по тази причина се беше объркал , че колата е 115 коня. 8)
yogi479 Wrote:
Vin_Diesel_9_0 Wrote:Току що продавача ми звънна да ми каже няколко допълнителни неща за колата и ми каза,че самите двигатели и да ги гледаш отгоре са същите като обикновенните 1.8ми обаче на блока на него му пише ГТ та мисълта ми е може ли да е била някоя поръчкова вкарана е от Италия?!
Може ли да постнеш снимки на този двигател и по точно на надписа GT? Стана ми интересно какъв ще е този поръчков модел. Нещо много яко те лъже. Двигателя да е най много 106 коня. Ти слизаш от турбо и не очаквай да намериш нещо по бързо.

Ами ще питам,ако може да снима това обозначение и да ми го прати но и мен силно си ме съмнява да е 115-116 коня като е 1.8ми и при това си е 8в. ако беше 16в. сякаш човек по можеше да се заблуди.Но все пак ще питам да ми прати снимки на номера на двигателя Smile
divia Wrote:Сега се сещам ,че и един друг колега се беше заблудил. Номера на мотора не е само B18EP, B18U или B18FT. Има и други означения след това. До колкото си спомням на B18U имаше отзад 115 или 116. Колегата по тази причина се беше объркал , че колата е 115 коня. 8)

Наи вероятно нещо такова е станало ..... въпреки че той твърди, че пише ГТ. Ще го накарам да ми прати снимки или да ми даде номера на двигателя но едва ли ще е B18UGT.
Pages: 1 2