Волво Клуб - България

Full Version: как да разбера двигателя ми на волво или на рено е
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
имам волво s40 1997 2.0 140 коня.когато закупих колата нямаше книжка към нея купих я нов внос от италия от автокаща в пловдив.дочух от някаде и аз не помня от къде че моя модел кола също имали и рено двигатели .моля ви колеги кажете ми как мога да проверя с какъв мотор е моета кола.благодаря ВИ предварително 8)
Toзи двигател е на Volvo, но се монтира и на Renault Laguna Smile Имаше някъде теми из форума
Точно така. На S/V40 моделите само дизеловите двигатели , както и всички СК са на рено.
100Y0 Wrote:Точно така. На S/V40 моделите само дизеловите двигатели , както и всички СК са на рено.
Не всички скоростни кутии са на рено, само тези на които задната е до 1-ва скорост са на Рено, на S/V 40 след 2000г. са монтирани и други скоростни кутии които са си на VOLVO :!: :!: :!:
100Y0 Wrote:Точно така. На S/V40 моделите само дизеловите двигатели , както и всички СК са на рено.


извинявай колега не разбрах моя двигател е бензинов 2000 кубиков .последно какъв е ? на рено или волво?
Волво. Двигателят произведен от Волво е монтиран и в Рено лагуна. Понеже Рено са стигнали до майстор преди Волво майсторите си мислят, че двигателя е на Рено.
ico850 да те попитам че ми стана интересно - задната ми скорост е до 5-та и колата е преди 2000, това значи ли че скоростната ми не е на Рено? ... и да се радвам ли, че не е на Рено?
toshako Wrote:ico850 да те попитам че ми стана интересно - задната ми скорост е до 5-та и колата е преди 2000, това значи ли че скоростната ми не е на Рено? ... и да се радвам ли, че не е на Рено?


Ако не е на Рено скоростната ти кутия, не просто трябва да се радваш, но и да черпиш.....
Адски бъгава и капеща масло е тази кутия.Да не говорим, че при ръчните скоростни кутии, монтирани на Волво С /В 40 от първо поколение, предавателното число е лошо и спъва и търмози оначе добрия 2,0 литров двигател.


Скоростната кутиия на Рено, монтирана във тези модели Волво е голяма излагация, сиромахомилство и грешка от страна на шведския концерн.След 2000г. е поправена.
А на мойта печка скоростите (M5D) имат едно нещо, което адски много ме дразни: глупав луфт. Пета я включвам само със засилка - иначе отива в трета. Лятото смених всички втулки по предавателната щанга между лоста и скоростите, но от луфта така и не се отървах :evil:
toshako Wrote:ico850 да те попитам че ми стана интересно - задната ми скорост е до 5-та и колата е преди 2000, това значи ли че скоростната ми не е на Рено? ... и да се радвам ли, че не е на Рено?
Ако задна е срещу 5-та, разбирай назад, както е на Лада-та само че без да се натиска надолу Big Grin Big Grin Big Grin , скоростната ти кутия е М56 както на 850-ките - много здрава кутия :lol: :lol: :lol:
Pages: 1 2