Волво Клуб - България

Full Version: Акумулатор 2,5 тди
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте отново. Я кажете с какви акумулатори си карате 2,5 TDI колиците? Какви са препоръките за този двигател, минимум, максимум, оптимум... :wink:
Според AutoData - 115 ампер/час.
Т.е. над 220 кинти.
Според Бош 74А като цените на хубавите са приблизително по 3лв/А а на БГ са по 2лв/А.
Hm, Това не е ли малко множко? Доколко е надеждна тази Аутодата, защото това, което намирам в Нета, се колебае между 70 и 80 амперчаса. За съжаление нямам книжка към колата и се налага да питам. В сайта на Берга например откривам това:

Manufacturer VOLVO Model Line V70 I Estate
Vehicle 2.5 TDI kW / PS 103 / 140
From 1997-01 To 2000-05

Article number Product line / Voltage / Battery Capacity [Ah] / Cold cranking current, EN
Start Block 12 / 70 / 640
AGM Power Block 12 / 70 / 760
Basic Block 12 / 74 / 680
Power Block 12 / 77 / 780

А тук казвате над 100Ah. Нека вземе отношение някой форумец с такъв автомобил и сподели впечатленията си. Объркването e, че доколкото знам при дизела е важен стартовият ток, които в случая пък има разлики, а не толкова Ah.
Ще съм благодарен на преки наблюдения, защото трябва по най-бързия начин да си купя акумулатор, а само гадая кой е правилният! Мерси.
Ми моя е 74А Бош кара вече 3-та зима.Токова ми го изкараха по каталог и формата като големина е перфектна за самата поставка на която ляга.100 ампера и повече са по дълги и според мен няма да стане.
GIGAWATТ 74 A/H пусков ток 680А 180кинти.(2.0 бенз.)
това е моя избута тази зима без проблем
Здравейте!
И аз трябва да го сменям моя и съм с 2.5, но С80! Сега съм още с оригиналния на Волво, който е 100А, и предполагам такъв трябла да взема! Както каза колегата е малко по-дълъг, но при мен мястото за него е точно!
Вадис го дава 680 или 800 CCA(cold cranking amperes) според пазара, според таблица във Вадис 680 CCA отговаря на 90 А/ч. 800 не е посочено, но ще е около 120 а/ч.

Ето и информация от мото пфое:

Каталожен номер: 9438785
Наименование: АКУМУЛАТОР 800А DSL
Цена с ДДС: 366.32 лв.

Няма намерена наличност
Pages: 1 2