Волво Клуб - България

Full Version: Как се регулира съединителя (В18 ЕР)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги.
Може ли някой да ми каже как се регулира педала на съединителя, че зацепва много горе.
Този съединител - на 460 GLE - 94 г. с мотор В18 ЕР - механичен ли е или хидравличен?
Надявам се да успея да го регулирам и да не се налага да го сменям (дано има още живот в него)
А клапаните да знаете - механични или хидравлични са, че съм на газ, а знам че механичните трябва да се регулират по-често.
Благодаря
Съединителят ти е на жило.Отвиваш и пробваш докато ти хареса
разбира се ако има още хляб в съединителя.
Клапаните са с пулове и само в сервиз ще ти ги оправят най ефтино.
Можеш и сам ама е цифра комплекта за регулиране.Успех Smile
Моите са регулирани при ремонта на главата преди 3 години и нямам грижи
а съм минал доста километри и само на газ дори и през зимата. Smile
Добавка за съединителя: Ако нямаш контра-гайла сложи си. стандартна 10-ка е. Докато го регулираш бъзикай само долната и като ти хареса затегни горната да не шава повече и си готов.
УСПЕХ
и аз да кажа!!! има едно тампонче /гумено / пред самата гайка за регулиране[attachment=17238]-
има и шайба ....на втората снимка се вижда как трябва да изглежда ...ако някои от тези неща са побългарени -проблем винаги ще има
Благодаря. Справих се отлично само дето се измъчих докато охлабя контрагайката.
Остава да влезна в сервиз да видят тези пулчета на клапаните. Предполагам ако леко се хлътнали клапаните - трябва да се маха пулче, или да се сложи по-тънко.
Ако имаш неплътни клапани, само регулировка няма да те оправи.