Волво Клуб - България

Full Version: Индикатора за коланите на дясната седалка
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,

Тъй като не пожънах особен успех с търсачката реших да пусна нова тема.

Индикатора за колана над огледалото трябва ли да мига когато не е сложен колан на дясната (пасажерската) седалка. На лявата работи,на дясната не. Според мен е много вероятно да не работи по принцип защото иначе би цъкал непрекъснато или трябва да има датчик на седалката и да работи само когато има човек там. Не знам тази ектра не започнаха ли да я слагат на по-нови автомобили.
Питам защото снощи се зачудих как се маха тапицерията на седалките и опипвайки усетих кабел отдолу който отива към закопчалката на колана. Беше тъмно и не заничах да го разгледам.


Благодаря предварително.

Поздрави!
за V40 - не. Има датчик само на шофьорската седалка. Закопчалката на пътника е същата, има датчик, но няма окабеляване.
joro74 Wrote:за V40 - не. Има датчик само на шофьорската седалка. Закопчалката на пътника е същата, има датчик, но няма окабеляване.

Ясно,благодаря за бързия и изчерпателен отговор Smile
joro74 Wrote:за V40 - не. Има датчик само на шофьорската седалка. Закопчалката на пътника е същата, има датчик, но няма окабеляване.

Ъ... Добре де а бомбата по какво разбира дали да гърми при птп?
Tisho Wrote:
joro74 Wrote:за V40 - не. Има датчик само на шофьорската седалка. Закопчалката на пътника е същата, има датчик, но няма окабеляване.

Ъ... Добре де а бомбата по какво разбира дали да гърми при птп?

Искаш да кажеш,че пасажерските еърбези се отварят само ако е сложен колана на седалката - респективно има човек там? Може би за това е кабела под седалката. Аз съм останал с впчеатлението,че се отваря само от датчика който е под бронята,но впечатленията ми са от по-стари коли.

Честно казано не искам да разбирам как се отварят де Smile
а има ли пасажерски възглавници я погледнете хубаво, мисля че до 99-2000 няма има само за водача на автомобила. Несъм сигурен на 100% но мисля че е така.
jijo99 Wrote:а има ли пасажерски възглавници я погледнете хубаво, мисля че до 99-2000 няма има само за водача на автомобила. Несъм сигурен на 100% но мисля че е така.


Ами моята е 2001 модел доклокото виждам има по 3бр. от всяка страна(общо 6). По една на таблото(волана) и по 2 отстрани.
Просто не знам зависи ли това дали ще се отворят от това дали е сложен колана.
Има и с пасажерски, има и без. На кой каквото му се е паднало. След 10та година никой не знае дали въобще работят. Волво препоръчват смяна на възглавниците на 10 години.

Ако има пасажерска възглавница тя се отваря винаги. При по скъпите коли има датчик дали на седалката е седнал някой, дали си е сложил колана и т.н. Волво просто ползват една и съща закопчалка на предните седалки за икономия. Пасажерската седалка не се следи при V40. Възглавницата винаги се задейства.
joro74 Wrote:Има и с пасажерски, има и без. На кой каквото му се е паднало. След 10та година никой не знае дали въобще работят. Волво препоръчват смяна на възглавниците на 10 години.

Ако има пасажерска възглавница тя се отваря винаги. При по скъпите коли има датчик дали на седалката е седнал някой, дали си е сложил колана и т.н. Волво просто ползват една и съща закопчалка на предните седалки за икономия. Пасажерската седалка не се следи при V40. Възглавницата винаги се задейства.

Ето това исках да знам. Благодаря за изчерпателния отговор Smile
Обикновено на предното стъкло и от двете страни е отбелязано, с какви възглавници е оборудван автомобила.
Е, има едно условие де ...стъклото да е оригинално!
Също централно на таблото пред пасажера трябва да има щампован надпис "SRS Aigbag" и отстрани при отворена пасажерска врата има залепен стикер с указание и евентуално възможност за изключване на тази възглавница.

П.П: Сега погледнах в книжката и там е показано, че има снезори за поставен колан и на двете предни седалки.
Но индикатора, където мига е само на шофьорската седалка!
Pages: 1 2