Волво Клуб - България

Full Version: маншон на буталото на спирачен апарат?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
здравейте колеги,на скоро сменях задни накладки на моето волво S40 2000г след фейст лифта и майстора който ми ги сменяше ми показа задния маншон на буталото че е скъсан. казах му да го сменя направо,той ми каза че трябва да се свали целия апарат и да се разглоби и чак тогава да се смени. каза също ,че трудно се намирали такива маншони. питах и на друго място и там ми казаха,че ме чака същата процедура и също така че трудно се намира маншона. с разглабянето както и да е,щом трябва ок,но къде да намеря маншон? някой ако е сменял,моля да сподели?
Сменял съм- намерих коплект в магазин за авточасти и беше около 8( осем) лв. Има маншон, пръстена на буталото и не съм сигурен за маншоните на водачите за приплъзване на супрота. Освен това и малко пликче със смазка някаква. На задните апарати буталата излизат с въртене- заради механизма на ръчната. Ааааа, май имаше и нови болтове за стягане на супрота.