Волво Клуб - България

Full Version: скъсан ангренажен ремък на volvo S40 1.6
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
здавейте колеги,
имам огромен проблем мойто volvo скъса пистов ремук и блокира паразитна ролка след смяната колата не искаше да запали след консултация по телефона се оказа , че е скъсала ангренажен ремък и въпроса ми е . Дали е ударила буталата и клапаните и дали е станало мазало ? Който може да помогне да пише. Благодаря предварително.
за съжаление си ударил клапаните работата е сериозна сваляне на главата смяна на клапани ( поне 4) почти винаги са отишли и водачите
много благодаря остава надеждата белята да е малка Big Grin
много благодаря остава надеждата белята да е малка
набил си 4
кофтито е че е ударила малко повече от 4-ри
имам проател в мото-пфое на когото се обадих и като му обясних какво е станало каза, че това е било ВОЛВО мотор и минимума е 4 при мен са малко повече 13 Smile
maniaa Wrote:кофтито е че е ударила малко повече от 4-ри
имам проател в мото-пфое на когото се обадих и като му обясних какво е станало каза, че това е било ВОЛВО мотор и минимума е 4 при мен са малко повече 13 Smile


Случва се!ти да си жив и здрав!Кола се оправя!


А на колко хиляди км пробег беше скъсания ангренажен ремък, считано от деня, когато си го сменил?А сменил ли го беше след покупка на колата?
ремъкът беше на около 100 хил. км. но беше като нов проблема да се скъса е от друго но и ти си прав да сме живи и здрави пък колата ще я оправим дори и малко по натам но ще я оправим
maniaa Wrote:ремъкът беше на около 100 хил. км. но беше като нов проблема да се скъса е от друго но и ти си прав да сме живи и здрави пък колата ще я оправим дори и малко по натам но ще я оправим


Ти какво очакваш?Ангренажен ремък на 100 000 км, ,,но бил като нов"...няма такова нещо....
Ангренажен ремък, особено неоригинален се сменя на максимум 60 000 км, дори по-малко......
Koлега, би ли споделил според теб или майсторите каква е била причината да се скъса ремъка.Явно предполагате че има нещо друго.
колега причината поради която се скъса ремъка беше защото оптяжната ролка на пистовия ремък блокира и скъса пистовия и парче от пистовия ремък попадна между шайбата на коляновия вал и ангренажа и в следствие на това ремъка се скъса
Pages: 1 2