Волво Клуб - България

Full Version: КОНДЕНЗА ОТ ГЪРНЕТО
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги.
Дочух от тук там,че пробиват с 3мм бургия гърнето от където изтича доста насабрал се конденз(на газ съм!!!).
Как ви се струва този метод за премахване?Дали тази дупчица няма да стане по голяма?Има ли по разумно решение за да удължим живота на гърнето?
Благодаря предварително.
Това е отдавна известно. Пробитият отвор (2-3мм) трябва да бъде в най-ниската част на крайното гърне (обикновенно точно до долния краен ръб). Оттам изтича кондензата и действително се удължва срока на експлоатация най-вече на крайното гърне. От 12г. карам на газ и винаги съм правил подобен отвор.
В процеса на експлоатация не съм забелязал отвора да се увеличи и да създава някакъв шумов дискомфорт.
Мойте гърнета изгниха и сложих от нераждаема стомана. На газ съм и дествително има много кондез. Част от кондеза изтича от скобата на средното гърне и шуми малко от там, голяма част от кондеза си излиза от аспуха.
MMM Wrote:Това е отдавна известно. Пробитият отвор (2-3мм) трябва да бъде в най-ниската част на крайното гърне (обикновенно точно до долния краен ръб). Оттам изтича кондензата и действително се удължва срока на експлоатация най-вече на крайното гърне. От 12г. карам на газ и винаги съм правил подобен отвор.
В процеса на експлоатация не съм забелязал отвора да се увеличи и да създава някакъв шумов дискомфорт.

значи на крайното гърне,а на мен ми казаха за средното ххмм.
Благодаря ти за инфото.
MMM Wrote:Това е отдавна известно. Пробитият отвор (2-3мм) трябва да бъде в най-ниската част на крайното гърне (обикновенно точно до долния краен ръб). Оттам изтича кондензата и действително се удължва срока на експлоатация най-вече на крайното гърне. От 12г. карам на газ и винаги съм правил подобен отвор.
В процеса на експлоатация не съм забелязал отвора да се увеличи и да създава някакъв шумов дискомфорт.

значи на крайното гърне,а на мен ми казаха за средното ххмм.
Благодаря ти за инфото.