Волво Клуб - България

Full Version: Мнение/Помощ
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,

на път съм да стана член на клуба на волво спрял съм се на модела В40 99-та година (1.9 дизел) . По прочетох това онова из форума , но все още се колебая а и всеки майстор с когото говоря ми казва различни неща (от това че е страхотен автомобил до че не струват нищо) скъпи били частите (шарнирния болт струвал 90 лв. ), чупел се много, двигателя бил на рено ....

Ще съм много благодарен ако изразите вашите мнения в случая че вече съм на път да се побъркам.

Благодаря предварително

П.П. Ако кажете и какво да се гледа точно преди покупката (знам че всяка кола си има специфични болежки)
Колега попаднал си в правилния раздел.По-надолу има няколко теми кеф ти за дизелови кеф ти за бензинови Волва S/V 40.Прочети ги и ако нещо не ти е ясно питай.Приятно четене!
здравей,
четох, четох и нищо не ми е ясно Smile та затова нямам и въпроси.

Но мога да пробвам с 1-2 на първо време:

1. какво да гледам при покупката имат ли си специфични болежки?
2. цените на частите как са (примерно смяна на ролки и ремък 1.9Д 1999)
Хахахаха. Шарнирен болт 90 лв. Глупости. Който ти го е казал явно не е сменял такъв болт на такава кола. Щото иначе щеше да знае, че качествен шарниран болт на TRW струва 30-35 лева. Сменях преди 2-3 месеца, затова знам. И изобщо, питай във форума за цени, ако те интересува нещо. Или директно в някой магазин за авточасти. Ще останеш изненадан, че Волво НЕ СА СКЪПИ за обслужване коли. "Майсторите" в гаражите още робуват на тия легенди, които вече нямат нищо общо с истината.
За тоя модел дето питаш 1,9Д ремъци и ролки купуваш от магазин за Рено. Цените са като за Рено. На мен лично с монтажа ми струваха 172 лева /две ролки и ангренажен ремък + труд + гаранция 40000км/.
Кормилен накрайник на Делфи- 18 лева
Втулка стабилизираща щанга- 20 лева
И т.н.
Колега milenhr в раздела "Съвети " има един кандидат колега dryn и пита за една кола в Добрич.Виж ако можеш да го ориентираш.
Прочети темата "съвет за автомобил"!
acioice Wrote:Здравейте колеги,

на път съм да стана член на клуба на волво спрял съм се на модела В40 99-та година (1.9 дизел) . По прочетох това онова из форума , но все още се колебая а и всеки майстор с когото говоря ми казва различни неща (от това че е страхотен автомобил до че не струват нищо) скъпи били частите (шарнирния болт струвал 90 лв. ), чупел се много, двигателя бил на рено ....

Ще съм много благодарен ако изразите вашите мнения в случая че вече съм на път да се побъркам.

Благодаря предварително

П.П. Ако кажете и какво да се гледа точно преди покупката (знам че всяка кола си има специфични болежки)


На тоя ,,майстор", дето ти е наговорил куп глупости да му пратиш един ПО-ЗДРАВ ОТ мене от Андрейчо! :twisted:
Счупена му е главата на него.....
Чупят се онези екземпляри, които са си дошли счупени и позакърпени криво-ляво за продажбата......

Серията С/В 40 не са скъпи за подрръжка..Не са по-скъпи, дори са по-евтини от поддръжката на голф 4-ка...
Правилно си се ориентирал към дизел, защото бензиновите си горят....
Питай МиленХр за двигателите на Рено.....дизелите, които се монтират на волво С/в 40 от първо поколение.....Бетон са!
Много мои познати страдат от същите клишета-заблуди, че тези Волва били скъпи заа поддръжка......
Според мен при прегледа преди покупка, води някой майстор по двигатели с манометър за мерена на компресия, гледай за странни шумове, течове и т.н.
Виж лаковото покритие на колата....Гледай за петна от масло в разширителния съд на антифриза

Истината е по-средата
Волво С/В 40 НЕ Е страхотен автомобил....Съвсем нормален надежден и здрав семеен автомобил си е.Надежден и верен....
Но не е боклук...боклук е този чалгар дето ти е наговорил такива неща за модела и марката...
Ако не е тайна, какъв ти е бюджета за покупката?



Дано си купиш Волво....Ако има колега от форума в твоя град, го вземи при огледа на колата.....
Аз преди две години това време бях луднал да купувам Форд Фокус 2,0-ка бензин от 2001г.Когато видях С 40 забравих за форда...Сега ме е срам да си призная, че сравнявах С 40 с форд от онези години.... :oops:
Здравей, acioice!
Относно съветите за покупка на автомобил, колегите преди мен вече са ти казали няко и неща.
Аз искам да ти кажа следното:
1.Когато някой ти говори за цени за Волво, първо го попитай дали някога въобще е купувал части или консумативи? (колегата milenhr ти е споменал за шарнира 30-35лв.).
2.Колко пъти ще ти се наложи да сменящ въпросните части? (оригинален ремък закупен и сменен в Мотопфое ще смениш след 150 000-160 000км.)
3.Не се ли замисляш, че това с "Не си вземай такава кола, че много скъпа поддръжка, няма части, трудна за обслужване" разните му там майстори те карат да бягаш от Волво, защото няма да имат работа?
4.Забележи, че никой от колегите, каращи Волво, не плюе другите марки. Възможно е да има сравнения и критики, но, като цяло гледаме да говорим за нашата си марка, а не за чужди.
5.И накрая - според мен ти самия трябва да решиш, какво искаш. Ние сме субективни (пристрастни) и не без основание, но изборът трябва да направиш самия ти, за да няма после еди кой си ми каза да си взема това, а то какво излезе, и после дълго време да съжаляваш.
Поздрави и успех в търсенето (а защо не и в покупката).
Здравейте колеги,
благодаря на всички за мненията, определено търся семейна кола и Волво-то ми е първи избор (от това което прочетох и ми казахте и финансово) не съм се насочил към конкретна кола но и това ще стане. Надявам се скоро да стана един от вас и да се видим на някоя сбирка.

Благодаря на всички още веднъж като се насоча към конкретен екземпляр сигурно пак ще пиша.