Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Welcome, Guest
You have to register before you can post on our site.

Username
  

Password
  





Search Forums

(Advanced Search)

Forum Statistics
» Members: 33,192
» Latest member: Ven74
» Forum threads: 26,879
» Forum posts: 317,058

Full Statistics

Online Users
There are currently 542 online users.
» 0 Member(s) | 540 Guest(s)
Bing, Google

Latest Threads
EGR Проблем с Волво В90 К...
Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo
Last Post: BeBe8TH
2 hours ago
» Replies: 0
» Views: 1
Гълтач за ключ
Forum: На лафче
Last Post: FDosev
04-22-2024, 11:16 AM
» Replies: 0
» Views: 16
Тапмони за двигателя?!?!
Forum: Volvo 4xx и прилежащи
Last Post: armagedon
04-21-2024, 07:21 PM
» Replies: 2
» Views: 122
Силно замърсен горивен фи...
Forum: Дизел
Last Post: a4o1000
04-21-2024, 07:03 AM
» Replies: 0
» Views: 18
Части за Volvo v50 2.0 h...
Forum: Продава
Last Post: Roni_one
04-14-2024, 11:25 AM
» Replies: 1
» Views: 33
Продавам Volvo S60, Bi-fu...
Forum: Автомобили Volvo
Last Post: jtboev
04-13-2024, 10:44 AM
» Replies: 4
» Views: 190
Традиционна среща-колона ...
Forum: Volvo срещи
Last Post: quovladis
04-13-2024, 07:12 AM
» Replies: 0
» Views: 50
търсе предна броня
Forum: Класическите 8xx модели Volvo
Last Post: PlimP
04-06-2024, 06:39 AM
» Replies: 0
» Views: 41
Национална среща на Волво...
Forum: Volvo срещи
Last Post: Mesru
04-05-2024, 04:16 PM
» Replies: 25
» Views: 1,257
Нужда от съвет за ремонт ...
Forum: Volvo XC (Cross Country)
Last Post: zorba
04-04-2024, 04:55 PM
» Replies: 4
» Views: 136

 
  Здравейте фенове на Волво
Posted by: ALEXONE™ - 03-03-2006, 02:30 PM - Forum: На лафче - Replies (7)

Първо искам да ви честитя новия форум,браво.И да ви пожелая да се развивате и укрепвате като Клуб.А сега да ви поканя и вие да посетите нашия клубен форум Мерцедес Клуб България http://www.mercedes-club-bg.com/forums/i...hp?act=idxЧестит празник на всички Българи

Print this item

  Голям разход. Каква може да е причината?
Posted by: jul - 03-02-2006, 10:02 PM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (13)

С колата която имам отскоро правя 54 км с 10л газ на градско. Двигател 1.7 карбуратор с ръчен смукач. Иначе върви много, но май в това е проблемът. Ще ида на компютърен стенд , но и Вие си кажете мнението. Благодаря Ви.

Print this item

  Джагата за мигачите и къси/дълги
Posted by: MichaelLeRoi - 03-02-2006, 10:53 AM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (6)

Някой свалял ли тази джага и дали е на едно тяло с чистачките. Гледах сайтовете ама не можах да открия снимко.

Print this item

  Шарнир - някои сменял ли е?
Posted by: Nikson - 03-02-2006, 07:23 AM - Forum: Класическите 8xx модели Volvo - Replies (4)

Здравейте,
Някой сменял ли е шарнир на 850-ка? В магазина казаха. че имало два вида - ако носача е алуминиев можело да се сменя, било около 60лв. Ако носача е чугунен - не можело. Каво означава това - че ще трябва да сменя целия носач ли? И за каква ли цифра говорим?
Как да ги различа, алуминиевите от чугунените (честно казано малко ме съмнява Волво да използват този материал, до колкото знам чугуна е доста тежък материал, но пък хората в магазина БИ трябвало да знаят по-добре)

Print this item

  Аз да си се оплача пък може и да потръгне
Posted by: Пангев - 03-01-2006, 06:08 PM - Forum: На лафче - Replies (9)

Аз да си се оплача пък може и да потръгне.
След срещата, след като пробвах няколко коли от моя модел, реших да си сменя хидравличната течност за волана - че нещо волана ми беше малко по-твърд от другите които пробвах. Отидох при моя човек и го сменихме. Той ми обърна внимание че от скоростната ми кутия има теч на масло. Та... след смяната на хидравличната течност аз промяна не видях.. ако има тя е малка. Оказа се че съм с ел. хидравличната помпа а не като на тези чиито волани пробвах. Причината за това е климатика чиято помпа е монтиранана на мястото на механичната хидравлична помпа. Както и да е... това сега ми е най-малкия проблем.
След като забелязахме теча от скоростната кутия решихме да долеем масло и да сменя другата седмица семеринга от който тече. Доляхме. Около 1.5 литра. В този момент от страната на семеринга започна да шурти масло. Семеринга си беше отишъл отвсякъде. Решихме - ще го сменяме веднага. Човека откачи полуоската и след като се освободи от напрежението ми каза "сваляме скоростната кутия" "защо?" "ела да видиш полуоската" Имаше луфт около 1 см.....
Останах без кола и без пари. Същия ден той я свалил и разглобил. Оказаха се 2 лагера на диференциала, 5 лагера в скоростната кутия и един лагер на съединителя. Той каза че зъбите засега са добре - не са наранени но лагерите.... Вчера цял ден търсих скоростна кутия. Не можах да намеря. Той междувременно разпита за лагерите. Единия лагер на диференциала е 120 лв!!! другия 70.... Доста дълго се чудех дали да търся кутия или да сменям лагери но и едното и другото си има плюсове и минуси. Липсата на скоростна кутия наклони везните към смяна на лагери. Не ми се чака докато отнякъде изпадне скоростна кутия. А и не се знае в какво състояние е. Та сега ще сменям лагери и се очаква ремонта да е доста скъп.
Защо ви го казвам всичко това...
1. Да се оплача просто - може пък да тръгне
2. ПРОВЕРЯВАЙТЕ СИ КОЛИТЕ ЗА ТЕЧОВЕ И ШУМОВЕ. Всеки неоправен навреме проблем води след себе си много други и много по-сериозни. Аз изобщо не знаех за тоя теч - никога не съм виждал локвичка под колата си.

ПП Извинявам се за дългото четене
ППП Понеже доста време и усилия ми костваше докато намеря някакви данни за скоростната ми кутия ще ги публикувам във раздела 4хх. Може на някой да му са от полза.

Print this item

  Проблем с добавяне на файлове
Posted by: gurgata - 03-01-2006, 03:45 PM - Forum: На лафче - Replies (1)

Исках да добавя една картинка, като предложение към темата за стикерите,но не ми излиза файла. Аз ли не правя нещо както трябва или просто не работи. Съжалявам за тъпия въпрос.

Print this item

  Я си признайте!
Posted by: Пангев - 03-01-2006, 10:12 AM - Forum: На лафче - Replies (3)

Я да видим кой от вас ще си признае за това деяние. Със сигурност не съм аз.. Не че не ми се иска де Wink

[Image: 000349356-big.jpg]

Print this item

  Огледала за 460-ка '94
Posted by: kingmike - 02-28-2006, 09:38 PM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (14)

здравейте приятели, с повечето от вас се познаваме вече, с други се знаем задочно, но ще се радвам на съвет от вас!
преди седмица ми счупиха дясното странично огледало(механично) ! имате ли представа колко струва огледалото?
пък и другия проблем с беленето на лайсните на тавана, дали има някой предсатва колко е една лайсна?

Print this item

  Твърд съединител. Трудно влизат 1-ва и 2-ра.
Posted by: unicata - 02-28-2006, 12:48 PM - Forum: 3xx серии на Volvo - Replies (2)

Карам 360-ца, но съединителят е много твърд иска си сериозно усилие да се натисне, някой има ли идея може ли да се намали сиата на натиск на педала и ако може как.
Другият ми проблем е със скоростите, 1-ва и 2-ра влизат доста трудно, може ли да се оправи или ще трябвеа нова скоростна кутия?



Attached Files
.doc   Uchred-prot.doc (Size: 24.5 KB / Downloads: 0)
.doc   Ustav.doc (Size: 80 KB / Downloads: 0)
Print this item

  Вкл. габарити
Posted by: OKSA 440GL - 02-28-2006, 08:54 AM - Forum: Volvo 4xx и прилежащи - Replies (3)

Здравейте. Имам следния проблем. При излизане от колата забравям габаритите и пада акумулатора. Виждал съм че при 460-ците има зумер но не зная къде се намира и дали е изпълнена инсталацията при мен. Някой има ли същия проблем и как да го разреша.

Print this item