The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
volvo s40 - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: volvo s40 (/showthread.php?tid=133)

Pages: 1 2


volvo s40 - mi6onski - 02-07-2006

Здравейте на път съм да си купя кола и разгледах моделите на volvo и смятам че е страхтна кола с много екстри и не е на прекалено претенциозна цена харесах си модела s40 ако може да ме запознаете с удобствата и качеството на модела.
Също така за скромната сума до 8000лв кой модел на volvo ще е най добре да си взема :?
Търся си кола не много голяма,но да не е с 2 врати да има много екстри и да е производство след 1996
Надявам се че ще ми помогнете 8)
П.С.
Изненадан съм приятно от колективноста на форума Big Grin


- хамлет - 02-07-2006

Здравей, добре дошъл на форума.
Лично аз се съмнявам да намериш добра С40-ка до 8000лв. пожелавам ти го от сърце, мойта я взех 6000 Евро 1999год. и даже мисля евтино ми дойде, колата има някой недостатъци, като пукнато предно стъкло, леко чукнато отпред в дясно и разни такива дребни козметики, иначе е наистина с добра возия, не е супер лукс вътре, но е сравнително добре, стабилна и бих казал икономична, не е съзтезателен тип смисъл че е само 95 коня, които и стигат отвсякъде, неможе да вдигне повече от 180км/ч което даже си е множко за съществуващите БГ пътища, иначе намен ми се струва големичка колата може би, мисля че е колкото А6 на Ауди, макар че май съм в грешка за габаритеите просто е малко по тясна, пред нас няколко пъти я спирах до една А6-ца и излиза че съм с 20на см. по къс ;о)

Ами това май мога да ти кажа за момента. Дано съм ти бил полезен.


- mi6onski - 02-07-2006

мерси за помощя и за цените за модела с40 варират някаде около 8000 Big Grin поне доколкото забелязах в обявите към mobile.bg и все пак,ако може малко повече инфо конкретно за модела с40 колко гори проблеми има ли някакви с повишаване на скоростта и подобни :?: :?: :?:


- хамлет - 02-07-2006

Обявите в Мобиле.бг немога да гарантирам какво качество и какви коли са, но ако забелязваш там няма кола над 130 000 км. което е много странно за мен, най-добре огледай mobile.de, а за БГ варианта могат други клубари да ти помогнат мисля, аз мойта я взех на 170 000 модела е 1.9 ТД, разхода на извънградско ми е 5-6/100 докъм 7 натоварена и с вкл. климатик, градско още несъм го замервал колко ми е точно но тук имам много ужасни задръствания, понякога 1км го минавам по 30-40мин иначе мисля с 20л. минавам около 300км които са ми достатъчни на седмицата.


- yamaha-racing - 02-07-2006

Трябва добре да огледаш колата за удари и според мен за 8000 лв. добра с40-ка няама,особено пък дизел е изключено.Мояата е дизел 90 кс. и съм доволен от нея.За километрите съм напълно съгласен че на 98% от колите в мобиле бг. километражите са връщани специално за с 40 може да ги познаеш по захабения салон и по специално по дръжките аз затваряне на вратите от вътре те се надраскват много бързо.


- sss - 02-07-2006

Добре дошъл и от мен!
Относно въпроса- и аз се съмнявам да намериш добра С40 за тези пари. В мобиле.бг колите почват от толкова и свършват с 10 000 отгоре (грубо).
Мобиле.де не е критерий, защото колите в Германия са доста скъпи - вносът за БГ е предимно от Италия и Белгия.
Относно дали са на реални километри - смятай - кола на 7 години реално ли е да е на 150 000км примерно?! Ами според мен - да. Простата сметка показва, че ако се кара всеки ден, това прави по 60км. средно на ден. За един средностатистически човек, това даже е много.
Естествено има и изключения - на по 200 000км, че и отгоре (не ти пожелавам да попадаш на такова).
За това колко харчи - Big Grin многооо зависи.
При мен на дълъг път (1.8 GDI, 125к.с, 1999) около 8л., градско - 11-12л. Разходът може да падне и доста под 12 - зависи от стила на шофиране. Аз още не съм одъртял толкова Big Grin (да не се обиждат колегите, чиито коли харчат под 12л/100км Big Grin Big Grin ).
Практиката показва, че ако вземеш по-евтина кола от даден модел, правиш компромис и винаги има нещо за оправяне. А при Волво ремонтите не са от най-евтините.
Надявам се да съм ти бил полезен и да имаш късмет при избора!


- sasho_s40 - 02-07-2006

за 8000лв просто няма с40 дори и от първите 96 г . на горубляне разбирай и мобиле.бг км показва 138к или 156к - не знам защо ама са им любими цифри. е как едана кола каквато и да е дошла от тези западни държави има километри колкото на баща ми ( л.м.п.) москвича. няма непревъртян километраж или неударена кола там. всяко изключение е луд късмет. с40 под 12000лв е жив адалавера -пожелавам ти я. внимавай всяко нещо има цена - скрити ( за копувача ) дефекти. Ремонта на този автомобил наистина е скъп.


S40 - azz - 02-08-2006

Hi,
eto i moeto mnenie, koeto edva li 6te se razli4ava ot prednite. 8000 az S40 dori i 1996 6te e naistina goliama dalavera i nai-veroiatno skoro sled tova 6te razbere6 za6to. V kraina smetka vsiako hubavo ne6to struva pari, a da kara6 Volvo si e pove4e ot hubavo. Otnosno samata kola, az moga da ti kaja za V40 (2000), koiato realno niama golemi razliki s S40 (osven gabaritite). Li4no az po-stabilna kola ne sam karal, a imam opit s Audi, Renault i Fiat. Ne sa mnogo golemi fenove na glezotiikite v kupeto no zatova pak sigurnosta i voziata sa na nivo. Razhoda e normalen, spored men, v momenta gradsko 12, izvan gradsko 7.5 pri dvigatel 1.8, 122hp. Vsi4ki kazvat 4e osnoven nedostatak sa skapite remonti i 4asti, no pak za smetka na tova az ia karam ot 1 godina i serviz ne sam vijdal.
Tova e v ob6ti linii, moia savet e ako moje6 da si pozvoli6 o6te malko kinti - KUPUVAI Tongue


- gadnia_metal - 02-08-2006

едва ли очакваш тук някой да ти каже че тва е пълен боклук. Моделът наистина е перфектен, но това не значи да взимаш първата изпречила се кола пред теб. Няма значение дали взимаш волво, форд, опел, или каквото и да е. Ти винаги си я оглеждаш за дефекти и недостатъци, все пак парите излизат от твоя джоб нали така. ако наистина си я намерил за тия пари и диагности, прегледи и огледи показват че всичко е наред, взимай. Уцелил си. Айде късмет и успех


- mi6onski - 02-12-2006

тарсенето на перфектиния автомобил за перфектната цена май няма да се окаже лесно колкото си мислих то се е видяло че ще се наложи да намеря време и да ходя кам софия мерси за помоща на сички