The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
указател на температурата на двигателя - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Volvo 4xx и прилежащи (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Thread: указател на температурата на двигателя (/showthread.php?tid=716)

Pages: 1 2 3 4


указател на температурата на двигателя - aleks - 07-26-2006

Здравейте
имам 4-ка с обикновен стрелкови индикатор на температурата
Някой може ли да ми каже как е оразмерена скалата
т.е. в белия сектор от L до границата на червения сектор какъв е темпр. интервал


указател на температурата на двигателя - aleks - 07-26-2006

Здравейте
имам 4-ка с обикновен стрелкови индикатор на температурата
Някой може ли да ми каже как е оразмерена скалата
т.е. в белия сектор от L до границата на червения сектор какъв е темпр. интервал


- Zmejcho - 07-26-2006

те повечето май са с такъв индикатор. Значи, на хоризонтално положение включва първа скорост на вентилатора, което значи 90-95 градуса. Границата на червеното би трябвало да е 110 градуса ( до там не съм стиогал слава богуSmileSmileSmileSmile ), а надолу един господ знае....но на дълъг път нормално стрелката ми е доста под средата, но не по-ниско от 1/4.Предполагам че е не повече от 30 градуса целия интервал на скалата


- Zmejcho - 07-26-2006

те повечето май са с такъв индикатор. Значи, на хоризонтално положение включва първа скорост на вентилатора, което значи 90-95 градуса. Границата на червеното би трябвало да е 110 градуса ( до там не съм стиогал слава богуSmileSmileSmileSmile ), а надолу един господ знае....но на дълъг път нормално стрелката ми е доста под средата, но не по-ниско от 1/4.Предполагам че е не повече от 30 градуса целия интервал на скалата


- Kespanok 460 - 07-26-2006

При мен и при още 3ма колеги перката е 1ностепенна и включва един пръст под червената зона.Мерил съм водата и включва на някъде 105 градуса(водата в разширителя значи в радятора към 110гр).
На дълъг път като в продължение на 30 мин съм карал с не по-малко от 160 на 4000 оборота колата държа температура 2 пръста под червената зона.Мисля това е нормално за такава скорост.С 100км държи под половината.

Средата са някъде 50-60 градуса мисля. Arrow


- Kespanok 460 - 07-26-2006

При мен и при още 3ма колеги перката е 1ностепенна и включва един пръст под червената зона.Мерил съм водата и включва на някъде 105 градуса(водата в разширителя значи в радятора към 110гр).
На дълъг път като в продължение на 30 мин съм карал с не по-малко от 160 на 4000 оборота колата държа температура 2 пръста под червената зона.Мисля това е нормално за такава скорост.С 100км държи под половината.

Средата са някъде 50-60 градуса мисля. Arrow


- Zmejcho - 07-26-2006

провери си перката, щото мисля, че всички са с двустепенни перки, може да ти е изгорял предпазителя на бавната скорост - а за средата съм сигурен че е 90 градуса ( малко над нея при 95 включва бавната перка)


- Zmejcho - 07-26-2006

провери си перката, щото мисля, че всички са с двустепенни перки, може да ти е изгорял предпазителя на бавната скорост - а за средата съм сигурен че е 90 градуса ( малко над нея при 95 включва бавната перка)


- Kespanok 460 - 07-26-2006

Интересно е че не съм само аз?!

Първо да те питам към перката колко кабела влизат?(При мен са 3)

И какъв е този предпазител и къде се намира?

ПП:И аз отначало мислих че включва много високо ама се оказа че това е нормално.

ППП:Всъщност ти нали си с 3хх серия ако при теб е така мисля при нас е различно?


- Kespanok 460 - 07-26-2006

Интересно е че не съм само аз?!

Първо да те питам към перката колко кабела влизат?(При мен са 3)

И какъв е този предпазител и къде се намира?

ПП:И аз отначало мислих че включва много високо ама се оказа че това е нормално.

ППП:Всъщност ти нали си с 3хх серия ако при теб е така мисля при нас е различно?