The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Оплакване от колега - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: На лафче (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Thread: Оплакване от колега (/showthread.php?tid=833)

Pages: 1 2 3 4


Оплакване от колега - orlincho - 09-04-2006

И шофьори на Волво има дебили.

Петък след работа едно S70 прояви учудващо нежелание да спре на пешеходната пътека която пресичах. Освири ме и ме заобиколи без никакво желание за спиране. Въпреки че очевидно пресичах и бях вдигнал ръка да намали за да премина.

Пешеходната е на излизане от кръговото на Насър към Цариградско посока Пловдив.

Пействам ви извадка от закона (обърнете внимание на последната алинея - повечето шофьори не я познават или се првят че не съществува):

ПРАВИЛА ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА
--------------------------------------------------------------------------------
Раздел двадесет и втори
ПОВЕДЕНИЕ НА ВОДАЧИТЕ КЪМ ПЕШЕХОДЦИТЕ

Чл. 119.
(1) При приближаване към пешеходна пътека водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне стъпилите на пешеходната пътека или преминаващите по нея пешеходци, като намали скоростта или спре.

(3) Пешеходната пътека е част от платното за движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци, предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение.


Оплакване от колега - orlincho - 09-04-2006

И шофьори на Волво има дебили.

Петък след работа едно S70 прояви учудващо нежелание да спре на пешеходната пътека която пресичах. Освири ме и ме заобиколи без никакво желание за спиране. Въпреки че очевидно пресичах и бях вдигнал ръка да намали за да премина.

Пешеходната е на излизане от кръговото на Насър към Цариградско посока Пловдив.

Пействам ви извадка от закона (обърнете внимание на последната алинея - повечето шофьори не я познават или се првят че не съществува):

ПРАВИЛА ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА
--------------------------------------------------------------------------------
Раздел двадесет и втори
ПОВЕДЕНИЕ НА ВОДАЧИТЕ КЪМ ПЕШЕХОДЦИТЕ

Чл. 119.
(1) При приближаване към пешеходна пътека водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне стъпилите на пешеходната пътека или преминаващите по нея пешеходци, като намали скоростта или спре.

(3) Пешеходната пътека е част от платното за движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци, предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение.


- sasho_s40 - 09-04-2006

във всяко стадо има мърша но поне мисля че в нашето е доста по-малко отколкото в другите.


- sasho_s40 - 09-04-2006

във всяко стадо има мърша но поне мисля че в нашето е доста по-малко отколкото в другите.


- unicata - 09-04-2006

sasho_s40 Wrote:във всяко стадо има мърша но поне мисля че в нашето е доста по-малко отколкото в другите.
По-малко сме щото са малко Волвата в БГ иначе преди всичко ние сме селяни а не шофьори.
Друг е въпроса че вчера на една зебра един с мерджан щеше да ме хвърли на капака


- unicata - 09-04-2006

sasho_s40 Wrote:във всяко стадо има мърша но поне мисля че в нашето е доста по-малко отколкото в другите.
По-малко сме щото са малко Волвата в БГ иначе преди всичко ние сме селяни а не шофьори.
Друг е въпроса че вчера на една зебра един с мерджан щеше да ме хвърли на капака


- Garfield - 09-04-2006

Aaaaaa... говори за себе си..... Confusedhock:


- Garfield - 09-04-2006

Aaaaaa... говори за себе си..... Confusedhock:


- unicata - 09-04-2006

не говоря за себеси защото по принцип спирам на зебра, но повече шофьори дават газ като я наближат, а иначе в тая държава не трябва да се гледа колата, тя не определя културата на шофьора, а неговите родители(разбирай първите 7 години)


- unicata - 09-04-2006

не говоря за себеси защото по принцип спирам на зебра, но повече шофьори дават газ като я наближат, а иначе в тая държава не трябва да се гледа колата, тя не определя културата на шофьора, а неговите родители(разбирай първите 7 години)