The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! (/showthread.php?tid=8781)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - idkfaaa - 10-12-2017

Привет колеги! Имам едно питане към вас. Имам S60 2.4, awd t5, автомат с geartronic AW55-50, колата е супер но има проблем със скоростите. Проблема се явява в това че има придърпване при превключване от 2 на 3-та предавка, при другите предавки няма никакви проблеми, дори и когато минава от 3-та на 2-ра се превключва плавно. Когато колата е студена това придърпване е по-слабо, но когато позагрее маслото се получава едно повишаване на оборотите за 1-2 секунди (един вид колата все едно е изключена от скорост) и след това доста силно придърпване. Проблема го има и на D и на ръчен режим. От какво може да се получава това и какъв може да е проблема?


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - vil4an76 - 10-18-2017

Сменял ли си маслото на автомата.Ако не,първо смени него.Вземи си масло от МП.Разликата след смяната е огромна.


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - stepi4V70 - 10-20-2017

колеги да попитам има ли възможност да се сложи външен филтър на автомата и ако е да от къде може да се вземе?


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - idkfaaa - 10-20-2017

Маслото не е сменяно, може ли да ми кажеш цената на литър колко е в МП и кое е по-добре, дали да се направи частична смяна ( с точене и наливане на малки количества масло) или на машина да се изтегли и да се налее ново? Дали е добра идея да се направи една промивка ( налива се маслото, кара се колата докато загрее маслото, точи се и се налива ново масло)? Някой знае ли дали има вариант да се измери налягането някъде по кутията с манометър, за да се установи примерно кои клапани и т.н не са наред?


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - idkfaaa - 10-20-2017

Маслото е е сменяно. Каква е цената на маслото в МП и как е по-добре да се смениSadчастично чрез доливане и източване или с машина)? Какво ви е мнението дали е добре първо да се направи една промивка ( т.е. да се налее масло, да се покара докато загрее кутията, да се източи) и след това да се сложи новото масло? Има ли начин да се измери налягането някъде по кутията с манометър, за да се установи примерно къде може да е проблема (дали в някои клапан и т.н)?


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - radoair - 11-19-2017

idkfaaa Wrote:Привет колеги! Имам едно питане към вас. Имам S60 2.4, awd t5, автомат с geartronic AW55-50, колата е супер но има проблем със скоростите. Проблема се явява в това че има придърпване при превключване от 2 на 3-та предавка, при другите предавки няма никакви проблеми, дори и когато минава от 3-та на 2-ра се превключва плавно. Когато колата е студена това придърпване е по-слабо, но когато позагрее маслото се получава едно повишаване на оборотите за 1-2 секунди (един вид колата все едно е изключена от скорост) и след това доста силно придърпване. Проблема го има и на D и на ръчен режим. От какво може да се получава това и какъв може да е проблема?
Проблема е в настройката на линейните соленоиди , за проблема който описваш основно е отговорен SLT соленоида , но действирто им е взаимно свързано и обикновено за да се изчисти подобен проблем трябва да се настройват и трите. Ето един линк с подробна информация за това как работят тези соленоиди и някои насоки как да се настроят , но до тях се достига трудно и после трябва да знаеш какво правиш за да не разбуташ кутията още повече.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.sonnax.com/tech_resources/196-aw-55-50-af23-33-diagnosis-and-valve-body-information">https://www.sonnax.com/tech_resources/1 ... nformation</a><!-- m -->
Тези кутии са сложни и доста капризни и за съжаление малко майстори могат да ги правят.........Успех!!!


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - Vincent - 02-22-2018

Здравейте,

Някой би ли споделил на л.с. препоръки за сервиз в София или наоколо. Проблемът е, че "приплъзва" докато зацепи след като е загряла, нещо като на колегата idkfaaa. Досега веднъж е давала грешка - TCM-012B Neutral control No neutral control. Маслото е сменяно частично преди около 45К км. Четох за доста сервизи, но хората нямат навика да пишат като са доволни, а за сметка на това не открих ни един, който да не са нахранили на няколко места..
Единствения "майстор", който я е гледал досега казал 4300лв. Confusedhock:. От там идва и притеснението ми - аз не разбирам от диагностика на АСК, а те да искат да направят тотал ребилд на кутията без това да е нужно. Ще си платя ремонта, но искам да е на нещо, което има нужда да се прави и на разумна цена за 14г. кола.


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - A.Slavov - 03-16-2018

Здравейте, колеги. От една седмица съм собственик на Volvo C30 D5 с AW55-50 скоростна кутия. Обслужих колата и смених маслото на скоростната кутия. Сложих масло Aisin. Притеснява ме следното нещо: Когато намалявам скоросто (около и под 20 км/ч), когато колата трябва да свали от 2-ра на 1-ва се усеща леко ритане. Прави го единствено когато маслото е загряло, след поне 20 мин. шофиране в градски условия. Когато е студео маслото, това го няма. Освен това го прави не при всяко мое спиране. Дори аз самия не мога да разбера кога го прави. Моля ви дайте ми мнения и насоки каква е причината за това.
Благодаря ви много предварително.


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - Savov - 05-27-2018

Здравейте.
Наскоро се сдобих с бензиново V50 140 к.с., автоматик, внос от Швейцария. Уж е на 200 хил км. Върви отлично. В сервиз проверихме цвета на маслото в скоростите. Кафяв е. Естествено, обмислям смяната му и след всичко, изчетено за автоматиците имам няколко въпроса:
Замяна с промивка 12 л или замяна с 4 литра, повторена и потретена през няколко хил км? В сервиза, където проверявах колата ме предупредиха, че след промивката може да има проблеми.
Тъп въпрос, но какъв е цвета на ново оригинално масло - червен или кафяв? Пак в сервиза твърдяха, че е червено. Въе форума някъде прочетох, че е кафеникаво.
Трети въпрос - мога ли да се доверя за смяната на сервиза с банер по-горе или задължително в МП?


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - pliva - 05-28-2018

Savov Wrote:Здравейте.
Наскоро се сдобих с бензиново V50 140 к.с., автоматик, внос от Швейцария. Уж е на 200 хил км. Върви отлично. В сервиз проверихме цвета на маслото в скоростите. Кафяв е. Естествено, обмислям смяната му и след всичко, изчетено за автоматиците имам няколко въпроса:
Замяна с промивка 12 л или замяна с 4 литра, повторена и потретена през няколко хил км? В сервиза, където проверявах колата ме предупредиха, че след промивката може да има проблеми.
Тъп въпрос, но какъв е цвета на ново оригинално масло - червен или кафяв? Пак в сервиза твърдяха, че е червено. Въе форума някъде прочетох, че е кафеникаво.
Трети въпрос - мога ли да се доверя за смяната на сервиза с банер по-горе или задължително в МП?
Честито!Само да те кефи!По първия въпрос - противоречиви мнения! Повечето колеги препоръчват частична смяна,но аз лично три пъти сменявам изцяло.
На втория въпрос - Цветът на новото масло е бистър малиново-червен. На третия въпрос - За ,,В плюс 3" съм чувал добри отзиви и съм с много добри впечатления от Владо(шефът). Съзнавам,че не ти помогнах кой знае колко,но... Smile