The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Волво Клуб - България
Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! (/showthread.php?tid=8781)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - Nikk - 01-27-2016

pliva- Благодаря ти, дай боже да няма проблеми.
TATI- Благодаря за предложението може и да се възползвам.. най-малкото ще получа някой друг съвет на живо.
Може ли само да те попитам ти какво масло използва ? Аз за сега съм се спрял на Motul(отговаря точно на спецификацията) но има време да си променя решението. Понеже в София нямам къде, а имаме къща на Априлци съм решил да изчакам да се постопли времето и там да го направя.


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - TATI - 01-27-2016

Nikk Wrote:pliva- Благодаря ти, дай боже да няма проблеми.
TATI- Благодаря за предложението може и да се възползвам.. най-малкото ще получа някой друг съвет на живо.
Може ли само да те попитам ти какво масло използва ? Аз за сега съм се спрял на Motul(отговаря точно на спецификацията) но има време да си променя решението. Понеже в София нямам къде, а имаме къща на Априлци съм решил да изчакам да се постопли времето и там да го направя.
Motul Multi ATF налях. Принципно 12 литра са достатъчни, но аз имах 14, та го оползотворих цялото.


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - Karagent - 07-28-2016

Здравейте,

Интересуваме, какъв е модела на 6 степенния автоматик на Волво S80 2011г. с двигател D3 /163 к.с./. Карам такава от няколко дни, но при превключване от P на D, колата "рита", когато е загряла. При останалите комбинации P-N и P-R, превключването става плавно. По време на движение скоростите също превключват плавно. Считате ли, че със смяна на филтър и маслото в кутията нещата ще се оправят или ще бъде необходимо рециклиране. Възможно ли е да има друга причина за ритането?

Благодаря ви предварително.


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - Karagent - 08-08-2016

Здравейте,

За интересуващите се споделям, че след смяна на маслото на АК не се усеща "ритане" при P-D. Доколкото разбрах кутията не е отваряна, а само е източено част от маслото и е долято ново такова. Филтърът също не е сменян.


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - pliva - 08-09-2016

Karagent Wrote:Здравейте,

За интересуващите се споделям, че след смяна на маслото на АК не се усеща "ритане" при P-D. Доколкото разбрах кутията не е отваряна, а само е източено част от маслото и е долято ново такова. Филтърът също не е сменян.
Филтърът не може да се смени без да се отвори кутиятя и затова не се сменя.За да се смени изцяло маслото са необходими минимум 12 литра - на три пъти се източва и долива по 4 литра.


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - tonkov1111 - 10-06-2016

Колеги моля някой да обясни точната процедура по смяната на маслото защото ремонтният ми комплект за соленоидите пристига утре а Аз още не съм на ясно как да сменя маслото и кога преди да ги почистя или след и още нещо тези маркучи за които си говорите за какво ще послужат!?


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - tonkov1111 - 10-16-2016

Момчета почистих соленоидите смених маслото с промивка 13л. и чудото се случи вече карам пълноценен автомат без ритане предърпване и т.н. Благодарности на всички споделили ценният си опит Wink


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - doktordaniel - 10-20-2016

тонков какво масло сложи на кутията? цена? филтера смени ли го ?
аз имам проблем с тази част от кутията и сега търся.


   
   
   


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - besniq77 - 11-06-2016

Здравейте
Аз имам същият проблем, когато загрее колата и започва едно ритане когато спирам, когато тръгвам, когато превкючваш от P на D и R, лошото при мен е ,че не можем да разберем от какво е ?
Закачвахме я на VIDA и не показва нищо
колата ми е Volvo V50 2.4, D5, Geartronic, 2007
мога да намеря целия мозък със селеноидите, обаче незнам какъв точно ми е проблема
и искам да помоля за съвет, за някакви насоки, за майстори и сервизи
БЛАГОДАРЯ МНОГО ПРЕДВАРИТЕЛНО


Re: Автоматична ск. кутия AW55-50 - всичко за нея! - MichaelLeRoi - 11-10-2016

Ще напиша 2-3 реда като човек минал през това. Отиваш там където правят аск-та за да прочета за грешки, видата не прави това. Като ти кажат диагнозата си правиш сметката. Моята риташе, скачаше, на светофарите едва я удържах да не скочи напред, не зацепваше веднага. Направих половин ремонт, смениха ми клапанното тяло, но не се оправи и ремонтираха самата аск и ми сложиха старото клапанно тяло и сега си върви добре като подритва чат-пат ама за ся ще си спестя 2000 лв. Ако си наблизо до Варна има фирма която рециклира кутията за 2500 пари инак в Пловдив то взимат 4000.