The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Волво Клуб - България
Ресетнах "service-light" - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Ресетнах "service-light" (/showthread.php?tid=94)

Pages: 1 2 3 4 5


Ресетнах "service-light" - sss - 01-27-2006

Значи как стана:
Свалих си аутодата 2004. Там като зададеш марка/модел/година/двигател излиза инструкция как се "нулира" service.
Следвах инструкцията и се получи :lol: :
запалих двигателя (изчаках да минат всички self-тестове - това не го пишеше, но- аз въпреки това), натиснах копчето за нулиране на километража за около 12 сек., service започна да мига. От тогава броих 4 секунди, пуснах копчето, чу се "бипване" и sevice загасна.
Ако не се уцелят точно 4 сек. лампичката ще загасне, но при следващото палене пак ще свети. Аз съм уцелил.
После погледнах в Аутодатата дали на всички S40 се гаси по аналогичен начин. На определени модели (двиг/година), пише, че се гаси само с компютър.


- Garfield - 01-27-2006

И кои са тези модели?
Живо ме интересува......
Всъщност, след малко като ходя да обядвам, ще го пробвам!


- sss - 01-27-2006

Garfield Wrote:И кои са тези модели?
Живо ме интересува......
Всъщност, след малко като ходя да обядвам, ще го пробвам!
Сложно ще ми е да ги проверя всичките.
Кажи ми година и двигател и ще ти кажа как е при теб.


- sasho_s40 - 01-27-2006

Ех м...а му при мене и така не става
5.98 феникс 5.1


- s0me0ne - 01-27-2006

Сега ще поразгледам в аутодатата.


- sss - 01-27-2006

sasho_s40 Wrote:Ех м...а му при мене и така не става
5.98 феникс 5.1

Quote:Service interval indicator can only be reset using suitable diagnostic equipment.
Това излиза за твоята кола.
Съжалявам Sad


- s0me0ne - 01-27-2006

А ти с каква си? И защо на всички двигатели и на всички години за S40 пише, че трябва колата да бъде свързана с компютър за да се нулира? При мен, в аутодата 2004 отивам на алл иърс->волво->S40->избирам двигател и от долу също избирам по вин код. После се отваря менюто за модела и цъкам на Diagnostic Trouble Codes и после на Accessing and erasing и виждам това:

AutoData 2004 Wrote:Accessing and erasing:
  • The engine control module (ECM) fault memory can only be accessed and erased using diagnostic equipment connected to the data link connector (DLC).



- sasho_s40 - 01-27-2006

искат да цоцааат ама няма да ида в мф за 38лв +ддс за 1 мин работа. то вярно че техниката и ноу-хауто струват пари ама аз още не съм си надвил на масрафа да давам толкова пари за толкова работа.


- хамлет - 01-27-2006

Че то по евтино ше ти дойде да идеш в Стара Загора в сервиза който аз ползвам, за смяна на маслото всичко 60лв + ресет на компютъра ;о)


- sss - 01-27-2006

s0me0ne Wrote:А ти с каква си? И защо на всички двигатели и на всички години за S40 пише, че трябва колата да бъде свързана с компютър за да се нулира? При мен, в аутодата 2004 отивам на алл иърс->волво->S40-.....
Със S40 GDI '99.
Като се поразрових забелязах, че за почти всички модели до 98 трябва компютър. От 99 вече си има "процедура" по загасянето.
Както каза и сашо, няма никакъв смисъл да се дават не 38 ами дори и 3,80лв, за да ти я ресетнат въпросната лампичка (особено на МФ).
Тя не играе никаква роля - само ти напомня, че си минал 15 000 км - май всеки може да помни до толкова.
При пежо примерно, като ти светне "сървис" и ти ограничава оборотите до 3000 Confusedhock: - тогава вече нямаш избор :evil: .
Но при нас случаят не е такъв!