The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Тоз, който падне в бой за свобода ,той не умира"

#1
На 2 юни 2009 г. се навършват 133 години от гибелта на Христо Ботев
и неговите четници загинали за свободата на България.
Поклон пред светлата им памет.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://vbox7.com/play:b7cfd30c" onclick="window.open(this.href);return false;">http://vbox7.com/play:b7cfd30c</a><!-- m --> България над всичко!!!

Нека утре дори само за минута почетем паметта на загиналите...

#2
Още днес ще почетем паметта на Христо Ботев и загиналите четници.....духът им не трябва да умира!!!!!!!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.

#3
Българийо, за тебе те умряха...

Поклон пред паметта им !!!
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp

#4
..... и какво наблюдаваха по време на сирените въоръжените ми очи?!?! Пълно безхаберие и незачитане на паметта на загиналите-хората си вървят, колите не спират....пълна липса на УВАЖЕНИЕ!!!!!!! :gib: :gib: :gib:
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.

#5
Да, и аз наблюдавах същото безхаберие, безразличие, незнание, неуважение, всеки се забързал за някъде и няма и минута свободна, за да постои и помълчи ... една минутка, една ши**на минута. Много яко се издразних... :minigun:

Това сме ние "Българите", едни нещасници, които не почитат нищо, даже и хората борили се с кръв за това петно земя. Не заслужаваме нищо, на това мнение съм, ама абсолютно нищо не заслужаваме... Хората са го казали отдавна: Който не почита и уважава себе си и собствените си ценности, не трябва да очаква другите да го уважават, за това и никой не ни уважава!!!
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp

#6
Във Варна, в тази част на центъра в която бях аз, сирените се чуваха едва и бяха заглушавани от шума на преминаващите автомобили. Много малка част от хората се спряха за минута, две - това което ме зарадва бе, че болшинството бяха младежи и ученици.
Трябва да помним историята си и хората които са я градили.
Поклон пред достойните за уважение и почит!

#7
dango_ Wrote:Българийо, за тебе те умряха...

Поклон пред паметта им !!!

...една бе ти достойна зарад тях,
и те за теб достойни, майко, бяха.
И твойто име само кат мълвяха,
умираха без страх.

Аз съм горд че съм Българин!!!
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.

#8
kire Wrote:...една бе ти достойна зарад тях, и те за теб достойни, майко, бяха....
А ние дали сме достойни? Най-малкото, колко от нас са били на свети места, като такива откъдето е започнала нашата родина или такива, на които са отдали живота си знаменити личности като Ботев, .... , Левски? Или поне колко знаят къде са те? В предаването "Бягство към победата" на Слави дадоха за лобно място на Ботев монумента посветен на сраженията на ботевата чета. Аз знам само за горе изброените трима и съм ги посетил. В прочем със срам ще си призная :oops: ,че за многоточието не се сещам кой беше - Раковски или Бенковски!? Знам само, че е убит в балкана между Троян и Тетевен (в близост до с.Рибарица, там бях на почивка) и главата му е отрязана до едно кладенче. Някой ако знае нещо по въпроса или за други подобни места, моля да пише.

#9
Да, тъжно е че в тоя забързан свят не можем (не искаме) да отделим 1 минута и да почетем паметта на хората дали живота си за нас...
По отношение на сирените - аз такива тук в покрайнините не чух изобщо..... жалко е и това.. навремето какви сирени имаше - като че ли започваше ядрена война.

Поклон пред паметта им!

#10
Раковски умира от туберкулоза в околностите на Букурещ...

А Бенковски е убит в местността Костина в Тетевенския балкан на 12 май 1876...



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)