The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key 0 - Line: 1640 - File: showthread.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php 1640 errorHandler->error_callback
/showthread.php 915 buildtree
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Относно обява за 740 2.4 tdi

#1
Здравейте брадчедиSmile)
Първи пост и първа тема в форума, първо да се представя, казвам се Ясен и съм член (вече само на хартия) на Сааб форума ...и още 1-2 автомобилни де, това щото съм petrol head, както казваха в top gear. Шведските автомобили са ми голяма слабост (не че не харесвам и други), но предпочитанията ми винаги са били насочени към по-"истинските".. тоест малко по-старите модели. Аз не карах толкова стар Сааб на времето, но поне беше със шведски бензинов мотор, Трионик (нищо общо с Бош) и турбо. Страшна кола беше, още съжалявам малко че я продадох.

Сега ми трябва голямо комби и се позагледах по 850-ки, V70 - ки (първата генерация), 9-ки и 7-ци. И тук гледам една 7-ца, седи от ... май от месец, и ми се иска да питам, някой може да има впечетления за колата. Това е обявата http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?top...ink=fu5val
Има ли майстор в София, който би обърнал внимание на тази бабичка, части намират ли се все още и кои са най-скъпите агрегати?
Колко харчи на дълъг път също не открих информация?
Друг въпрос е също дали с общ бюджет от 5000 бих могъл да я купя и подготвя за дълъг път?

Това което знам е че двигателя е от VW LT код D24, предкамерен дизел (тоест остаряла концепция), шестцилиндров редови, ако не е сменяно маслото навреме прегрява, и другия му проблем е, че е шумен. Колата ще се ползва за дълги разстояния от порядъка на 2000 - 3000 км, и ми се иска нещо надежно, а особено много ме блазни че багажника, няма аналог с другите комбита (освен 9-ката май). Друг въпрос е че 7-цата колкото и да е стара е истински швед.Smile Е тази конкретно има немски двигател де, ам те шведите и германците така или иначе имат обща история. Smile)

Поздрави
Volvo. For life.... and afterlife :mrgreen:
Reply



Messages In This Thread

Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)