The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
високооктанов бензин или просто качествен такъв....

#1
Проблема е следния...Имам няколко познати на бензинонстанции и всички твърдят ,че не си заслужава да давам пари за по скъпи бензини било то 98-100 или друго...Причината:
Зареждало се рядко и бензина застоявал...На ЛукОйл карали два камиона седмично 95 и един 98 на няколко месеца Confusedhock:
И какво правим сега?Ще ходя и на шел да подпитвам колко често им карат гориво 100 октана ама картинката не е розова ...
Мисля си за разни добавки филми?Идеи?Не ,че искам да карам по цял ден с 100 октана просто от интерес....
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#2
Така и така си от Габрово, отиди при Наско Божилов/АРА Мотор спорт/ и го попитай какви добавки би могъл да ползваш и какъв бензин ще ти препоръча. Преди бях писал в една тема за състезателен бензин за 5лв. литъра, но се оказа, че цената е 5, но евро. Поздрави.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#3
толкова хувава тема, жалко че никой не пише... явно всички колеги я карат само на газ :roll: ето я и моята класация на бензиностанции... на последно място са тип селски, малки с невключени помпи и гориво с неясен произход и качества... за предпоследното място конкуренцията е голяма и си го поделят Лук Ойл и Петрол (поотделно и смесеният им вариант)... едно място по-напред за Шел, пред тях РомПетрол и начело на класацията са Еко и ОМВ... от личният ми опит: зареждайте на големи бензиностанции, по възможност да е една и съща, заставайте на колонка на която има кола, така ще сте сигурни че помпата е включена и няма да ви налеят един-два литра въздух... във Варна положението със зареждането е малко по-различно... на големите бензиностанции - поне един път седмично, така че твърдо съм за по-високо октановия бензин, ако двигателят ви го позволява... усеща се видима разлика при тръгване от място и на по-голям баир, би трябвало да има намаляване на средния разход на гориво с 0.5-1.0л /100км, при по икономичните двигатели е по-осезателно, за големите дори и да има разлика в разхода - няма да я забележите... невидимата разлика се вижда след време - по-малко проблеми с двигателя и по-ниски разходи за ремонт и по-рядко... Big Grin то и от самолет се вижда, че идва малко скъпичко, затова от време на време смесвам 1/1 100 октанов с обикновен 95 8)
Infiniti Q60 Cabrio 320hp
Infiniti EX37 GT Premium 320hp eх
Volvo XC90 2.5T 210hp ex
Volvo 760GLE 2.4TD 105hp ex
Reply

#4
Аз м/у другото с тази класация не съм съгласен.Аз съм доволен от LUKOIL-a и колата ми на газ върви много добре. За три години никога не съм изпитвал нужда да зареждам 98 .Лично за мен даването на кентаври за по скъп бенз. е ощетяване на MY SELF и MY FAMILY от други по-необходими неща.А пък кво значи двигателя да го позволява нали става въпрос за VOLVO.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#5
Когато си взех мойта кола в резервоара все още имаше италиански бензин около 20л.Еми свърши...свърши и вървенето въпреки че след това сипвах и от "хубавите" бензини.И вече само 95.
V40 B4204S '97
Reply

#6
А такаааааааа!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#7
най-сетне някакво раздвижване... класацията е моя и е чисто субективна, плод на моите наблюдения тук във Варна... не знам за вас, но на моята кола като и налея от 100-октановия се усеща разлика даже и да е смесен 1/1 с обикновен 95А 8) винаги зареждам от ЕКО-то на Сливница... за газта нямам никакви наблюдения, защото все още не използвам.
Infiniti Q60 Cabrio 320hp
Infiniti EX37 GT Premium 320hp eх
Volvo XC90 2.5T 210hp ex
Volvo 760GLE 2.4TD 105hp ex
Reply

#8
Aз основно зареждам от ЛУК-а на Цар Освободител под Билата и съм доволен.За газ става въпрос,но и от бензина нямам никакви оплаквания вече трета година!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#9
е, то си е ясно, че който си е на газ - почти няма никакво значение какъв бензин зарежда и от къде (то веднъж като си прежалиш двигателя, после е лесно) 8) смятам, да подканя колегите които я карат само на бензин, да не се спотайват (особено ако са от Варна), ами да споделят опит - защото всички сме от страната на губещите. От другата страна са нефтените компании Sad
Infiniti Q60 Cabrio 320hp
Infiniti EX37 GT Premium 320hp eх
Volvo XC90 2.5T 210hp ex
Volvo 760GLE 2.4TD 105hp ex
Reply

#10
Аз от много време карам с 95+ от ЕКО и съм много доволен. Колата си върви екстра и разхода в сравнение с 95 на ЛУК ми падна с над половин литър. Вече 2-3 пъти зареждам от новия 95 на ЕКО Економи и разхода наистина пада, но при мен поне е максимум половинка. Иначе когато мога винаги зареждам 98 от ЛУК + Бардал за октаново число Big Grin Тогава вече не мога да си позная колата :ctf2: :ctf2:
460 B18EP+
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)