The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Теч в купето

#1
Драги Волваджии, имам теч от лявата страна на купето. Не мога да разбера откъде влиза водата. Постоянно подовете са мокри и на предното и на задното място. Ако имате идея, какво може да е това и от къде да се запуши, дайте съвет! Колата е 740, 92 г. Благодаря предварително!
Reply

#2
А люк имаш ли ? Колега , дай малко повече инфо за колата . С радост бих помогнал .
Случва се да върви като по масло, а малко по-късно се изяснява, че това е вазелин...
If you dont like where you are, then change it! You are not a tree
Reply

#3
По тази тема вече е писано. Потърси.
Три са вариянтите.
1- Люк - отпушване 4бр. траби и регулиране.
2- Отлепено предно стъкло -от вътре попутни и ще усетиш къде е изпуснало - презалепване.
3- Отдушник или по точно вентилация директна въздух при шофьора и до него.
Намира се на конзолата при отваряне на предния капак. Може да се е разместила пластмасата вътре и да ти прави проблем. наместване.
Успех.

п.п. изпитано във времето от мен.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#4
Аз имам същия проблем и не е от предния прозореца а шибидах нямам. Става мокро под педалите и ства мокро когато вали дъжд, като карам през локви не ства мокро. Чувал съм версии като уплътнението на вратата и други но и от там не е.

Миналата година се ядосах много и запо4нах да търся Свалих калника левия преден и ламарината над капака предния.
Установих 4е водата която влиза в под тази ламарина и отива надолу. обаче под калника има друга ламарина която неможе да се свали. И забелязах 4е има кабели които влизат към купето кабела на страни4ното малко мигаче, И там има огромна дупка и от там влиза вода при мене. Аз я запуших но пак идва вода или не е добре запушена или има и други дупки. Лошото е 4е няма достъп до там и за да се види трябва да се свали цялото табло на колата от вътре.

Освен това дупките откъдето се изтича водата при мене бяха запушемни намират се отдолу на прага дупките.

Много искам да разреша този проблем вече, добре че колата не е опел и не гние.
Reply

#5
Ако доло дупките са ти запушени, пак ще ти тече вътре.
Незнам какво си запушвал и доколко си сигурен за предното стъкло,
... но ще чакам да чуя какво е била причината.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#6
Вчера намерих причината при мене. Дупките където минават разни кабели са уплаътнени с ве4е исъхнали гумени тапички . При мене намерих 2 тапи4ки изпаднали и толкова бяха исъхнали 4е гумата се ронеше.

За да се стигне до тях обаче трябва да се разглоби таблото а то незнам как се разглабя и си е сериозна занимавка май и после незнам дали ще мога да го върна на местото му.
Reply

#7
Аз мога без проблем Big Grin
Случва се да върви като по масло, а малко по-късно се изяснява, че това е вазелин...
If you dont like where you are, then change it! You are not a tree
Reply

#8
Какво можеш да разглобиш таблото ли. Аз незнам как се маха горната част на таблото. На някви щифтове ли е захваната. Иначе отдолу мога да го разглобя вече го разглабях отдолу заради теча.
Reply

#9
Не не е на щифтове , а на болтове и като се сваля трябва да се внимава с кабелите и с парното защото част от тръбите са хванати за таблото , а за тръбите са хванати кабели . Сваля се и волана с всичко покрай него . Не е работа за човек който не го е правил това упражнение. :wink:
И да мога да ти оправя колата без никакви проблеми .
Случва се да върви като по масло, а малко по-късно се изяснява, че това е вазелин...
If you dont like where you are, then change it! You are not a tree
Reply

#10
Колко болта са горе доли и къде се намират въпреки че е малко трудно сигурно за обяснение ако ми дадеш няква снимка от вадис примерно да видя. Мисля да го разглобя и уплатня всичко.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)