The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тампон на двигателя

#31
bg_tiger1978 Wrote: Старият ми тампон е в Ицо Цосара, ако го даде, пробвай, иначе чипак бърсак оригиналдъ има в МП в момента, вчера ми звъняха да ме инфо че е наличен, с отстъпка з а клуба е около 250 кинта Wink

Ицо Цосара ако прочете поста ми и реши да се обади от моя страна няма да има проблеми да пробвам. Аз мисля, че ще се получи нещо доста прилично защото къде къде по сложни каучукови изделия се правят. За МП е ясно, срещу кинти всичко е наред. Тук идеята е, да се направи матрица и да се изпича каучука за 5лв, а не за 250лв!
VOLVO V40 1,8i 2000г.
Reply

#32
       
LeecH Wrote:
yuckuJackD Wrote:
vanko2 Wrote:Здравей колега да те питам тези тампони на които си сложил снимки са различни видно е че средната дупка на единия е на равно с тампона а на другия е с поне 1,2см изнесена в дясно,въпроса ми е това проблем ли ще е и дали тази разлика няма да измести положението на двигателя и да натовари останалите тампони.
Я пак, че нещо недочух...
Явно иде реч за технологичните отвори тип "дупка" за закрепване на тампона за конзолата на ДВГ. Ако колегата беше прочел темата, а не само скролвал снимките, щеше да знае отговора на загадката Wink Колкото до положението на двигателя - то се "измества", когато тампона ти е за боклука, а не когато си с нов/рециклиран такъв.
Здравей колега темата я прочетох и зададох един простичък въпрос а че разлика има то е видно.Да допълня само ако на някой му трябва някаква част която не може да намери по нашите автоморги мога да помогна понеже съм в англия и бях до морга в която имаше доста волва с много и здрави части по тях,колите са си цели и в движение.
Reply

#33
Колеги, благодаря за отговорите. Станчони, да не би да говориш за долните два тампона? Те са сменяни преди 1500км. предния от МП, а задния от СканТех. Не би трябвало да е от тях, а може и да бъркам. Ще тествам за луфтове и ще следя темата за решения.
Поздрави.
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T
Reply

#34
И отговорът е простичък. Не са взаимозаменяеми, пробвал съм лично, просто няма как да се закрепи ако не е точния. И аз съм го написал по-горе в темата и Емето го е написала и дори е снимала двата вида. Единият е за моторите 1.6, 1.8, 2.0 (левия), а другият е за турбинираните. Пак повтарям, най-добре си търси по мостра или по сериен номер (ако все още мислиш да си купуваш нов) Ако се смени конзолата на ДВГ - тогава сигурно ще може да се сложи другия тампон.
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=27919]
Volvo V40 2.0 1998
Reply

#35
LeecH Wrote:И отговорът е простичък. Не са взаимозаменяеми, пробвал съм лично, просто няма как да се закрепи ако не е точния. И аз съм го написал по-горе в темата и Емето го е написала и дори е снимала двата вида. Единият е за моторите 1.6, 1.8, 2.0 (левия), а другият е за турбинираните. Пак повтарям, най-добре си търси по мостра или по сериен номер (ако все още мислиш да си купуваш нов) Ако се смени конзолата на ДВГ - тогава сигурно ще може да се сложи другия тампон.
Благодаря аз питах щот си взех десния и явно няма да стане хахаххаха но нищо те ще ми го сменят не е проблем.
Reply

#36
Kолеги, само да да кажа, че рециклирането което направих и описах в една тема,Работи!
Има и друг вариант който излиза около 90 кинта(за справка ico850(това което видях е много добро изпълнение)).Но най-добрия вариант е нов тампон!Всеки си решава сам за себе си! Wink
Вече има поне 2 варианта освен нов!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#37
п.п. Ника ми е Ицо Косара!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#38
Мълчи бре, "Цосар" си и т'ва е, аз даже бих го разкрасил на "Цоцар" или направо на "Коцкар" :lol: :mrgreen:

Държи ли още "оня" начин на рециклиране, нещо като разкъсване, отлепване или нещо?
V40 B4204S '97
Reply

#39
Никой не карам на сила, само предлагам възможност за ефтино разрешаване на ситуацията с повреден горен тампон на двигателя. Лично аз като си сменя тампона ще си направя матрица по сегашния който е на колата ми и ще си го възстановя. Но това ще бъде по натам ако ми се наложи да сменям тампон.
VOLVO V40 1,8i 2000г.
Reply

#40
Колега Карлсон, тампона не е мръднал вече около 2000 км.А този който адаша ми показа за 90 кинти е изработен професионално( отлят е ),абе трябва да се види, като оригиналния е.Тук във Варна за да изработят матрица и да започнат да ги рециклират тези тампони искаха 1000 лева.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)