The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Монтаж на инфо център

#11
Искам да попитам от любопитство - каква е разликата между началното табло и сложеното след това? Моето табло е като началното на колегата baipetko, но си имам "врътка"(шалтер) и ми показва данните на дясното дисплейче. Не ми показва температурата на маслото, но не вярвам само това да е разликата.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#12
WonderBoy Wrote:Искам да попитам от любопитство - каква е разликата между началното табло и сложеното след това? Моето табло е като началното на колегата baipetko, но си имам "врътка"(шалтер) и ми показва данните на дясното дисплейче. Не ми показва температурата на маслото, но не вярвам само това да е разликата.

В грешка си колега. Твоето табло и оригиналното показано на снимката от колегата въпреки привидната прилика са доста различни. Твоето е с активен дисплей под стрелките показващи гориво и температура на охл.течност. Казвам това от личен опит, защото от юни 2011г. се боря с табло като твоето и още не съм успял да го накарам да показва температурата на охл.течност. Всичко останало си работи, включително показанията на инфо-центъра, но подаването на информация за температурата на охл. течност, въпреки че е на едно и също място на буксите на таблото не може да накара стрелката да работи. При първо монтиране тя се мести от някакъв тестови сигнал, но дотам...после никакво движение. Остава последния вариант-да монтирам външен уред показващ температурата на охл.течност. Ако някой е успял да се пребори с този проблем и го сподели, лично ще му пратя 1литър от моята ракия :mrgreen: .
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#13
Колега, при теб проблема идваше от там, че си с Fenix, а не с EMS 2000, нали? Питам, защото километража, който съм намерил е като твоя (с малкия дисплей) от v40 1.6 1999 и не съм сигурен дали няма да ми се яви твоя проблем. Т4- ката е с EMS 2000, но знам ли...
Volvo S40 T4, B4194 T (16V), 240 hp
Reply

#14
Точно така колега, моята е с Fenix 5.1 а таблото на колата донор/S40 2,0Т) явно си търси данни от ЕМS 2000.Лично на мен ми се струва странно това, че само и единствено стрелката показваща температурата на охл.течност не работи, а по светите писания се твърди, че това табло е несъвместимо с моя автомобил. Мисля отново да пиша на МП и за последно да опитам интелигентно да реша проблема. В противен случай ще монтирам външни уреди/за темп. на охл. течност, волтметър и евентуално за налягане на маслото/.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#15
Ясно, ще видим дали всичко ще е наред при мен (към края на май, понеже съм далече от другата кола). Успех с МП, май по-скоро кинти ще ти трябват за там! Smile
Volvo S40 T4, B4194 T (16V), 240 hp
Reply

#16
Колеги, вчера монтирах инфо центъра. След подкарването му обаче се налюдава странен проблем - постоянно ми свети синята лампа, обозначаваща включени дъги светлини. Пробвах ги, включват и изключвак от лоста, но лампата не гасне. Някой има ли идея от какво може да е? Другото което искам да питам е какво точно представлява "Speed warning - audible"? Кокато го пусна не ми пише нищо (има само чертички). Не ми е ясно за какво е и бутона set, опитах да го натискам по време на функцията Speed warning, но нищо не се променя. Като изключим и това, че сега съм с над 40 хиляди километра повече, е ок.
Volvo S40 T4, B4194 T (16V), 240 hp
Reply

#17
Здравейте колеги!
Интересува ме от такова табло <!-- m --><a class="postlink" href="http://prikachi.com/images/256/4817256E.jpg">http://prikachi.com/images/256/4817256E.jpg</a><!-- m --> мога ли да взема дясната част(инфо центъра) и да го сложа на моето табло понеже това на снимката е с механичен километраж,а моя не е такъв?
Volvo s40-97-2.0-16v-140hp
Reply

#18
mart0 Wrote:Колеги, вчера монтирах инфо центъра. След подкарването му обаче се налюдава странен проблем - постоянно ми свети синята лампа, обозначаваща включени дъги светлини. Пробвах ги, включват и изключвак от лоста, но лампата не гасне. Някой има ли идея от какво може да е? Другото което искам да питам е какво точно представлява "Speed warning - audible"? Кокато го пусна не ми пише нищо (има само чертички). Не ми е ясно за какво е и бутона set, опитах да го натискам по време на функцията Speed warning, но нищо не се променя. Като изключим и това, че сега съм с над 40 хиляди километра повече, е ок.

Доколкото сам се сблъсках с този проблем различните табла управляват по различен начин промяната от къси на дълги и обратно. За съжаление не с всяко табло можеш да превключваш светлините. Може и да има начин, но лично аз все още не съм го установил точно/знам само, че зависи от сдвоените пластмасови платки на гърба на таблото/, ако някой колега знае нещо по въпроса нека да сподели.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#19
Аз нямам проблем с превключването, работят си както с оригиналното табло. Проблема е, че синята лампа на дългите свети постоянно (един вид е козметичен проблем Smile ). На този етап го реших като отстраних крушката Smile.
Volvo S40 T4, B4194 T (16V), 240 hp
Reply

#20
Преди да се захвана с по горе описания със снимки от мен "ъпгрейд" четох много , но така и не намерих отговори на всичките си въпроси относно:видовете табла ,видовете копчета и "ще стане ли копче от кола еди каква си на кола еди каква си " за това реших да изчакам докато намеря това което искам от кола с година на производство същата ,като моята,така че да нямам проблеми в последствие. Сега когато пиша това вече два месеца и половина след "ъпгрейда" нямам абсолютно никакви проблеми с инфо центъра и много му се радвам.Ако ще бъде полезно на тези които искат да направят същото,ще споделя опита ми от прочетеното преди това и като обобщение по темата мога да споделя с вас следното, което разбира се може всеки да допълни ,ако смята че не е изчерпателно или не вярно : На коли до 98 г. се слагат и двата вида табла< с кръгов, тип часовник инфо център и с дисплей под стрелките за температура и бензин> и копче като това от снимките < с чертички >. Дизеловите автомобили нямат инфо център!Автомобили с ляв волан могат да ползват части за операцията , само от автомобили с ляв волан !След 98-ма година копчето е с друг номер и чертичките се променят на точки както и се появяват и бутоните SET и RESET в комбинация заедно и поотделно, които служат за нулиране на разни неща като : сервизен интервал,показанията за средна скорост,среден разход на гориво и трипметъра. За колите след 00 година ,нещата загрубяват и без помоща на МП не можете да направите сами "ъпгрейда" В общи линии това е което си спомням от тогава изчетеното по темата.Та за това ако не искате да ви светят разни лампи или да не ви работят разни стрелки , просто търсете части от същата година кола като вашата. Не че не е решение махането на лампата , но все пак като знаеш,че аджеба там нещо не работи както трябва мен лично това ме побърква и винаги ме чопли отвътре.Успех на всички с начинанието.
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)