The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвети относно части по спирачна система Volvo V40

#1
Здравейте колеги!
Сменях си гумите с летни и се оказва,че е наближил момента за смяна на някои части:
- предни дискове(поизтънели са)Гледах по ръководство го дават износване 2мм.При мен са повече.Накладките са ми добре (предните).Но при смяната на диска ще ги сменя и тях.Интересното е за задните.Още малко и ще ми станат на люспи.
- Та въпроса ми е предни дискове(1) с накладки(2), задни накладки(3),и спирачна течност.Дайте мнения за марки и цени.
Като цяло искам да сложа нещо,което няма да псувам,че не работи.Не искам да стържат и да свирят.
Спирачната течност не съм я сменял и доколкото четох е добре да се смени и като се прави обезвъздушаване се минава и през педала на съединителя.Правилно съм разбрал нали така?
Благодаря !
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#2
MatZo Wrote:Спирачната течност не съм я сменял ...

... спирачната течност е хубаво да я сменяш на две години. За останалото нека други колеги се изкажат. :lol:
Reply

#3
Спирачна течност наливай смело ДОТ4 на Приста.Едно шише ще ти стигне принципно но ще има да трепериш дали няма да свърши баш когато не трябва и няма да направиш хубава промивка.Цената е такава че не си струва въобще да се замисляш, купи си две бутилки и точи докато не изкара само идеално бистра течност.
Темата за накладки и дискове е втората по дискусии след тази за маслата, никой не знае на какви ментаци ще попаднеш.Пази си касовите бележки и провери как стои въпроса с гаранцията, ако нещо се издъни и не можеш да се оправиш с магазинерите викай КЗП :mrgreen: Най-добрия вариант е от един и същ магазин да си купиш дисковете и накладките като се окомплектоват по препоръка на продавач-консултант-търгаш-бездарника :lol: Така няма как да се бяга от отговорност защото от два магазина ако ги купиш по отделно то при проблем единия който ти е продал дисковете ще каже че си ги прецакал заради кофти накладки а този който ти е продал накладките ще каже че си взел менте дискове и порочния кръг се затваря.Дискове и накладки са скъпа инвестиция и задължително си искай гаранционна карта като просто за информация се обади в КЗП да попиташ за такива части дали е пак две години и дали трябва да ти издадат гаранция или касовата бележка върши работа.Ако търговеца е коректен няма да има проблем след това защото той си знае стоката и поема пълна отговорност, ако е някой тъпак и частите са правени нощна смяна в гаража на Бай Хой ще ти увърта до последно.
Така че има два варианта, или маркови части оригиналдъ или ментарлакларъ чок куолити :mrgreen: , и в двата случая ще работят като вторите се явяват алтернативни.Вече ако се нахендриш на супер боклуци поне гледай да можеш да си вземеш парите обратно.
V40 B4204S '97
Reply

#4
Мерси за съветите.Ами аз имам братовчед,който се заниамва с авточасти досега от снего само съ взимал и съм доволен.Не съм имал никакви проблеми всичко е ок.Значи ще взимам от него.Гледам,че 100лв е диска преден в интернет.Дано да не е повече.В Drive.bg имаше едни такъв сайт.
Благодаря все пак!
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)