The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Питане за волво s60

#11
Vito Wrote:Днес открих, че съобщението се изписва само при включени фарове и габарити. В интерес на истината габаритът отдясно не свети. Но това е още откакто купих колата преди половин година, а съобщението се появи снощи! Ще огледам утре по-обстойно, ще сменя крушките и проблема трябва да е решен!

Отзад в стоповете са по две крушки на стоп за габаритните светлнини. И една крушка да има изгоряла компютъра се сърди. Wink
Reply

#12
Колеги днес пуснах диагностика на Волво-то не показа никакви грешки или каквото да е било. На борд компютъра излизат следните съобщение. 1."Portiera lato guida aperta, 2. Ci sono 2 messaggi (0) и последното 3. Motore necessita assist. Ако някой знае какво значи най вече третото съобщение ще съм благодарен ако сподели. Само разбрах че първото е от сорта "Отворена врата на шофьора /или нещо за врати/. Те наистина бяха отворени. Лек ден на всички за сега. П.С.-На 15.06.2012г мисля да го плащам.
Reply

#13
Днес лампичката изглеждаше така:
   
Reply

#14
Първото съобщение означава, че шофьорската врата е отворена. Второто означава, че има 2 съобщения за прочит, а третото означава, че колата трябва да ходи в сервиз, най-вероятно е дошло време за смяна на масло, филтри и тн. При мен изписа " Motore rich. assistenza" и като я закарах в МП казаха, че проблема идвал от съединителя и трябвало да се смени нещо. От тогава минаха към 3 месеца и всичко си е наред.
Volvo S60, D5 2003г.
Reply

#15
asti Wrote:Колеги днес пуснах диагностика на Волво-то не показа никакви грешки или каквото да е било. На борд компютъра излизат следните съобщение. 1."Portiera lato guida aperta, 2. Ci sono 2 messaggi (0) и последното 3. Motore necessita assist. Ако някой знае какво значи най вече третото съобщение ще съм благодарен ако сподели. Само разбрах че първото е от сорта "Отворена врата на шофьора /или нещо за врати/. Те наистина бяха отворени. Лек ден на всички за сега. П.С.-На 15.06.2012г мисля да го плащам.


Най добре диагностика в МП.
Reply

#16
Tisho Wrote:Най добре диагностика в МП.
Днес и направих диагностика в МП всичко излезе наред, няма натрупани грешки или неща които не работят. Явно след смяна на масла и филтри ще се оправи проблема. Когато ги сменя в петък ще разбера :roll:
Reply

#17
Здравей колега и поздравления за отличния избор!
Ето малко преводи на съобщения от борда, някои да доста важни, аз си имам една разпечатка в жабката за всеки случай. За да спре да свети предупреждението при теб, ще е нужен ресет на сервизния режим.
Поздрави
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#18
Проблем прави много често на задните габарити една от крушките, които са общо 4бр, но ако се вгледаш може да видиш коя е несветеща....на рег. номер също.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#19
Утре я вземам и я почвам. След смяна на маслата и другите неща ще зануля индикатора за сервизно обслужване и мисля че проблема ще бъде решен.
Reply

#20
Това със съобщението е притеснително. При наближил сервизен интервал свети оранжево а съощбението е "time for regular service" , в твоя случай трябва де е"SCADENZA TAGLIANDO" или "TAGLIANDO SCADENZA". Тук обаче свети Motore necessita assist, което сочи проблем, свързан с двигателя и не е шега работа, плюс това свети и червена лампа. Странно е защо в МП не могат да намерят проблема.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)