The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нова кола

#21
stefi_pavlov Wrote:
Dodo 155 Wrote:Е, да си задам сега въпроса - кои марки коли са скапани и кои не?

и аз точно това щях да пиша, че аз като го чета излиза че или лексус или да си карам колело , че другото всичко е брак. в крайна сметка за 2 500 паунда е тавана на колегата, предполагам че и той няма нищо против да се вози в Лексус ама с 2 500 паунда.....
в случая не става въпрос за перфектна кола, а за "най - добрата " кола за 2 500 паунда
Ако трябва да избирам кола с нисък бюджет, бих се насочил към по-стара като години, но по-висок клас и да е в добро състояние.
Иначе сигурно има 3-4 год. коли за тия пари, които няма да издържат и 1 год. без ремонт.
Едно хубаво S60, макар и по-старо, би издържало повече от някой по-нов екземпляр от бюджетните марки Wink
Това бих направил аз, но колегата да си решава ... трудно е да се намери читава кола за малко пари, освен ако не изпадне нещо от някой на зор.
Иначе Пунто II е сравнително евтин за поддръжка и здрав автомобил. Ако си намери с двигател 1.9d (без турбо), както и без много екстри тип "ел. волан" и др., ще остане доволен ... но определено ще трябва да направи компромис с возия, удобство и т.н. Със сигурност откъм разход ще е адски доволен, защото такова читаво харчи около 5-6/100 по софийското движение. Здраво е откъм ламарини, но електрониката не им е силна страна, затова трябва да е с по-малко глезотии. Друг вариант е ФОРД Фиеста, моделът около 2004-2005 год. ... не знам как вървят като цени, но един познат си купи базово изпълнение с малкия бензинов мотор и до момента 2 год. само масла сменя. Почти няма екстри, но те са тези, които се бъгват обикновено. Отделно малкият им бензин е доста надежден, но за разход е около 8/100 градско.
От френските ... май няма тези години нещо читаво, а за японските нямам особени наблюдения над малките модели. Навремето имаше един модел на Тойота - Старлет, който ми беше първата кола и ако изключим ръждата, беше адски здрава кола. Близо 3-4 год. я карахме в семейството и само ламарините й ремонтирахме :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#22
На този остров Шкода не се ли кара? Октавията е достатъчно здрава, двигателят 1.9 ТДИ е проверен, слабото му място е демпферната шайба. Харчи малко и частите са евтини. Купето не е малко. Окачването понася таксиметраджийските издевателства тук. Но за положението при вас не знам как е.
Reply

#23
Има, всички поляци карат фолксваген и шкода, иначе колегата където казва за с60 съм съгласен, но това е приложимо в България, в Англия ако си търсиш бюджетна кола, с60 определено не е от тях. И то не от към поддръжка(макар че и това е цифра) ами от към такси и застраховки с този голям двигател
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#24
Волво няма как да си позволя за карам тук... не че не ги карат хората, ами на мен ми е скъпо (така да се разбира). Иначе в този ценови диапазон има много коли 2004 - 2006 година, затова избирам толкова много. Ще я карам поне две години, затова предпочитам да направя информиран избор, отколкото да хвана първата за ушите Smile

Пежо 206 и 307 дизел ми хващат очите засега. Не бързам за никъде и не робувам на преразсъдъци, така че има да избирам още кой знае колко време Smile хахах
Относно бензинова кола - нафтовата ще ми върши повече работа, ще карам предимно извънградско, а и живея в малък град, така че повечето време обикалям пеша. Иначе рискувам да стана много дебел Smile

Колеги, радвам се че толкова хора откликнаха. Хубаво е да видиш различни гледни точки.

Да се върна на думата - Пежо 307 1,6 hdi. Някой има ли впечатления от тази кола? Един познат има 2,0 hdi, и му дава разход 5,5 градско, а и поддръжката не е особено скъпа. Из чуждите форуми не я харесват особено - много харчела... тук само това гледат явно. Може би той е попаднал на хубав автомобил, не знам. И относно 1,6 двигателя - всичко е било ок, като изключим депферния съединител. Той се развалял...

Може ли някой да ми каже с две думи какво е това "депферен съединител"? На моето S40 му сменях съединителя, общо взето - неприятно преживяване. Предпочитам да си остана с него само.

Освен това гледам и Пежо 206 с 1,4 и 2,0 hdi двигатели. Малка, грозна, дървена, икономична и проста кола. Опел Астра - все още се чудя. И така... Smile
Volvo S40 1.8i 16v 1996 GI Fobos
Reply

#25
Бившият ми шеф си взе навремето чисто ново 307, сериозни проблеми не е имал, още си го търкаля. Сега имам приятел с 307, по думите на джамбазите тук това е идеалната кола за поддържане, двигателите корави, частите евтини. Возия много добра, като почти всяка френска кола.
П.П. Тук е мястото обаче и да ти кажа, че като човек имал Пежо скоро няма пак да се метна на тази марка. Много им е трошлива ходовата част. Успех с избора и покупката Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#26
Dodo 155 Wrote:...Е, да си задам сега въпроса - кои марки коли са скапани и кои не?
Колега, всички марки на днешно време са боклуци!Доказват го безбройните сервизни акции, проучвания по сервизи и т.н.

Виж и това:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/18475-shampionat-po-servizni-akcii-2012/">http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... kcii-2012/</a><!-- m -->

Как ти се струва здравината на новите коли, а? 16,2 млн. автомобила са изтеглени от пазара за сервизни акции през изминалата 2012-а Idea Как би нарекъл днешните автомобили качествени?Тойота са изтеглили над 5 млн. автомобила, Хонда над 3 млн., Субару близо милион, а Нисан над 200 хиляди....Това прави близо 10 млн. японски коли!Много са здрави, нали?

Тойота са със само 13 сервизни акции през годината, което прави средно по една месечно!Нисан са с 14, а Хонда са с 15 - още по-зле!!

Форд прави сервизна акция 2 пъти месечно - 24 бройки!!!!!!ГМ само 17!!!

Как да нарека днешните коли здрави?


Иначе най-добрата кола е служебната и това всеки го знае Wink

А това с Приус-а ме разсмя.Дай ми го този много здрав Приус за месец-два.След това ще ти се плаче, като го видиш :lol:
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#27
Ev-V50 Wrote:
Dodo 155 Wrote:...Е, да си задам сега въпроса - кои марки коли са скапани и кои не?
Колега, всички марки на днешно време са боклуци!Доказват го безбройните сервизни акции, проучвания по сервизи и т.н.

Виж и това:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/18475-shampionat-po-servizni-akcii-2012/">http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... kcii-2012/</a><!-- m -->

Как ти се струва здравината на новите коли, а? 16,2 млн. автомобила са изтеглени от пазара за сервизни акции през изминалата 2012-а Idea Как би нарекъл днешните автомобили качествени?Тойота са изтеглили над 5 млн. автомобила, Хонда над 3 млн., Субару близо милион, а Нисан над 200 хиляди....Това прави близо 10 млн. японски коли!Много са здрави, нали?

Тойота са със само 13 сервизни акции през годината, което прави средно по една месечно!Нисан са с 14, а Хонда са с 15 - още по-зле!!

Форд прави сервизна акция 2 пъти месечно - 24 бройки!!!!!!ГМ само 17!!!

Как да нарека днешните коли здрави?


Иначе най-добрата кола е служебната и това всеки го знае Wink

А това с Приус-а ме разсмя.Дай ми го този много здрав Приус за месец-два.След това ще ти се плаче, като го видиш :lol:
Няма да влизам в полемика с човек, който ми цитира разни материали, а не като потребител - обслужвал и търкалял дадена кола Wink
ВАГ групата не прави сервизни акции, защото още си вярват във великите TFSi мотори с верига, но от 2012 година започнаха да ги правят с ремък ... сега чакам да разбера как ще си решат проблемите с DSG-то или ще признаят най-после грешката си :lol:
Това със сервизните акции се нарича реклама, отговорност към потребителя и т.н., а само японците и американците го правят!!!
Ако се наложи на европейците ... трябва да си изтеглят цялото производство от 2000 год. насам :lol: :lol: :lol:
Както и да е, консуматорското мислене, постоянно поскъпващи ресурси, бързо развиващи се технологии и капиталистическите идеали за развитие на икономиката докараха този начин на производство - ограничен и програмиран ресурс.
За съжаление и аз съм в този капан - сменям колите през 3-4 год., но какво да се прави - излизат все по-нови, модерни и по-сигурни "играчки" Wink
Едно обаче е сигурно - следващата ми кола отново ще е ХС90, но по-нова година от тази :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#28
Dodo 155 Wrote:Няма да влизам в полемика с човек, който ми цитира разни материали, а не като потребител - обслужвал и търкалял дадена кола Wink
ВАГ групата не прави сервизни акции, защото още си вярват във великите TFSi мотори с верига, но от 2012 година започнаха да ги правят с ремък ... сега чакам да разбера как ще си решат проблемите с DSG-то или ще признаят най-после грешката си :lol:
Това със сервизните акции се нарича реклама, отговорност към потребителя и т.н., а само японците и американците го правят!!!
Ако се наложи на европейците ... трябва да си изтеглят цялото производство от 2000 год. насам :lol: :lol: :lol:
Както и да е, консуматорското мислене, постоянно поскъпващи ресурси, бързо развиващи се технологии и капиталистическите идеали за развитие на икономиката докараха този начин на производство - ограничен и програмиран ресурс.
За съжаление и аз съм в този капан - сменям колите през 3-4 год., но какво да се прави - излизат все по-нови, модерни и по-сигурни "играчки" Wink
Едно обаче е сигурно - следващата ми кола отново ще е ХС90, но по-нова година от тази :mrgreen:
Колега, не, че нещо, ама всички европейски марки си правят сервизни акции.От ВАГ, през Волво, та до Мерцедес и БМВ.Разтърси се из мрежата и ще се убедиш в това.Даже Лада го правят :lol: Просто всичките днешни марки са големи боклуци по отношение на качеството.Точно затова им се налага да го правят.

И какво точно те интересува за Хондата и Волвото?

Хондата:

- заминал климатик
- спукан катализатор
- шарнирен болт
- кормилни болтове
- рейка
- съединител
- ръжда(при по-силен дъжд прокапваше в купето над огледалото за обр. виждане)
- механизма, който движеше чистачките(рамената)
- тампони на амортисьрите отзад

сигурно пропускам нещо...

Волвото:

- предни лагери
- термостат
- клаксон
- тръгнал автоматик
- биалети отпред
- маслоуловител(или както там се нарича)
- сензор за външна температура(2 пъти)

много вероятно е да пропускам нещо...

Парадоксалното е, че семейната ладичка излезе доста по-здрава от далеч по-реномираните марки :lol: Едва ли някога ще си купя Лада, ама е смешно Big Grin
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#29
Съединителят не е демпферен, а само маховикът. Слагат ги на дизеловите двигатели, за да обират вибрациите към трансмисията. Челото позволява леко усукване спрямо фланеца. Естествено , че са двусъставни /викат им двумасови/. Вибрациите се поемат от пружини или гума, които заминават по някое време и настъпва плач. Освен съединител се сменя и маховикът, а по-евтин от 1000 лева не съм видял, може и да има. Бензиновите са си с едномасов маховик, който е вечен. Затова колегите твърдят, че дизеловите икономии не са толкова големи.
Reply

#30
Ev-V50 Wrote:
Dodo 155 Wrote:Няма да влизам в полемика с човек, който ми цитира разни материали, а не като потребител - обслужвал и търкалял дадена кола Wink
ВАГ групата не прави сервизни акции, защото още си вярват във великите TFSi мотори с верига, но от 2012 година започнаха да ги правят с ремък ... сега чакам да разбера как ще си решат проблемите с DSG-то или ще признаят най-после грешката си :lol:
Това със сервизните акции се нарича реклама, отговорност към потребителя и т.н., а само японците и американците го правят!!!
Ако се наложи на европейците ... трябва да си изтеглят цялото производство от 2000 год. насам :lol: :lol: :lol:
Както и да е, консуматорското мислене, постоянно поскъпващи ресурси, бързо развиващи се технологии и капиталистическите идеали за развитие на икономиката докараха този начин на производство - ограничен и програмиран ресурс.
За съжаление и аз съм в този капан - сменям колите през 3-4 год., но какво да се прави - излизат все по-нови, модерни и по-сигурни "играчки" Wink
Едно обаче е сигурно - следващата ми кола отново ще е ХС90, но по-нова година от тази :mrgreen:
Колега, не, че нещо, ама всички европейски марки си правят сервизни акции.От ВАГ, през Волво, та до Мерцедес и БМВ.Разтърси се из мрежата и ще се убедиш в това.Даже Лада го правят :lol: Просто всичките днешни марки са големи боклуци по отношение на качеството.Точно затова им се налага да го правят.

И какво точно те интересува за Хондата и Волвото?

Хондата:

- заминал климатик
- спукан катализатор
- шарнирен болт
- кормилни болтове
- рейка
- съединител
- ръжда(при по-силен дъжд прокапваше в купето над огледалото за обр. виждане)
- механизма, който движеше чистачките(рамената)
- тампони на амортисьрите отзад

сигурно пропускам нещо...

Волвото:

- предни лагери
- термостат
- клаксон
- тръгнал автоматик
- биалети отпред
- маслоуловител(или както там се нарича)
- сензор за външна температура(2 пъти)

много вероятно е да пропускам нещо...

Парадоксалното е, че семейната ладичка излезе доста по-здрава от далеч по-реномираните марки :lol: Едва ли някога ще си купя Лада, ама е смешно Big Grin
Това на нови коли ли се е случило или на "нов внос" :mrgreen:
Не искам да казвам нищо, но почти 1/2 от нещата, които си изброил, са консумативи Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)