The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем след продажба

#1
Здравейте!

Имах Волвп 460 и преди време го продадох. Продажбата стана с пълномощно и после купувача си я прехвърли. Дотук всичко ок. Но дойде време за плащане на данъци и се оказва, че новия собственик не го е регистрирал в данъчното. Някой има ли представа как мога да я "отпиша" тази кола от моето име?

Загубил съм телефона на собственика за съжаление и не мога да се свържа с него.

Моля за идеи!
Reply

#2
Ами отиваш в твоето данъчно на общината със ксерокопие на договора със заверката от нотариус на него и ти я отписват.
Не те интересува другия как и къде я е завел.
При мен миналата седмица се оказа, че съм си проспал Сеата две години и са ми цъкали данъци и лихви.
Като си я декларирах, че е продадена и всичко отпадна.
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#3
bell Wrote:Ами отиваш в твоето данъчно на общината със ксерокопие на договора със заверката от нотариус на него и ти я отписват.
Не те интересува другия как и къде я е завел.
При мен миналата седмица се оказа, че съм си проспал Сеата две години и са ми цъкали данъци и лихви.
Като си я декларирах, че е продадена и всичко отпадна.

Да, но нямам и договора за продажа, както и незнам при кой нотариус е прехвърлена, понеже бях издал пълномощно на купувача.
Reply

#4
Без договора за покупко- продажба не става. Ако пазиш пълномощното там трябва да има негови координати просто трябва да го издириш.
V40 1,9 dci 85kw 115 к.с.-2000г.
XC 60 2,4 D5 AWD 205 к.с.-2009г.
Reply

#5
А само да допълня, като я отчисляваш от общината ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и в КАТ с договора. Аз имах проблеми и след като искаха дори да ми пишат акт за това че не съм ги уведомил за прехвърлянето си знам урока вече, защото настоящия собственик всяка седмица имаше нарушение и ми пристигат при мен, вече 2г. онзи не е отишъл до КАТ да я прехвърли,.....
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#6
Моят савет е следният като неможеш да го намериш пусния за издирване и много бързо ще я намерят къде се намира колата, аз имах същия проблем и тъка открих че бившата ми кола е отишла чак в германия и са я прехварлили с пълномощното което бях предоставил.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)