The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Избор на акумулатор

#1
Здравейте колеги,

Вчера за пореден път ме предаде оригиниалният акумулатор. Дори и с бутане не можа да запали по някаква причина Sad Дойде време за смяна. Дайде малко акъл какъв акумулатор трябва да си купя - ампераж, стартов ток, марка, модел. Някъде бях чел, че за моя двигател B5244S 170к.с. е необходим стартов ток 600. Така ли е? Пречи ли ако сложа по-голям акумулатор? Като цяло съм се насочил към варта или бош. Имат ли значение размерите?

И малко извън темата - напоследък в жегите термометърът ми показва минусови температури - след време се оправя. Датчик ли е или нещо друго?

Благодаря много : )
Reply

#2
Колега разрови се из форума имаше тема за акумулаторите. Колкото до марка ти препоръчвам Varta (синя) много качествени са. Бош направо го отпиши (старите бяха добри, но съм чувал от човек който се занимава с акумулатори, че новите дават много дефекти). Колкото до какъв ампераж (до колкото видях, че си написал си с оригинален сега) погледни на него какво пише и си вземи същия.

За температурния датчик....намери го къде е почисти го (да няма някакви боклуци върху него) и другото което може да направиш е да погледнеш буксата да я почистиш и напръскаш с контактен спрей...
Успех Wink
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#3
sasho_88bg Wrote:Здравейте колеги,

Вчера за пореден път ме предаде оригиниалният акумулатор. Дори и с бутане не можа да запали по някаква причина Sad Дойде време за смяна. Дайде малко акъл какъв акумулатор трябва да си купя - ампераж, стартов ток, марка, модел. Някъде бях чел, че за моя двигател B5244S 170к.с. е необходим стартов ток 600. Така ли е? Пречи ли ако сложа по-голям акумулатор? Като цяло съм се насочил към варта или бош. Имат ли значение размерите?

И малко извън темата - напоследък в жегите термометърът ми показва минусови температури - след време се оправя. Датчик ли е или нещо друго?

Благодаря много : )
Здравей,
За акумулатора - виж тук: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.akumulatori.bg/">http://www.akumulatori.bg/</a><!-- m -->
По-добре да отидеш на място, за да ти предложат нещо конкретно. Аз избягвам марката БОШ, доколкото е възможно Wink Препоръчвам ти EXIDE или BERGA. И двете марки предлагат високо качество и надеждност за цената си Wink
За големината - не пречи ако вземеш с по-силен, дори ще има повече запас ако се кара градско.
За размера - да, ако имаш ограничители или кутия, трябва да се вместиш в размерите. Но твоята кола е бензин и определено ще си намериш силен акумулатор.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#4
Аз изкарах 4 годни с Бош S5 и пак си взех Бош S6. Ако изкара 4 години или повече си е заслужавало.
От akumulatori.bg беше на най добрата цена поне за мен. Аз повече от 10-15% отстъпка не мога да получа като частно лице а там е по голяма.Аз ако имах място бих сложил и 100А но при мен няма как да стане.
Reply

#5
Това излиза в сайта на Берга. Сайта на Варта даде подобни резултати.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.berga-batterien.de/batteriesuche_type.php">http://www.berga-batterien.de/batteriesuche_type.php</a><!-- m -->


Attached Files
.pdf   Berga.pdf (Size: 89.65 KB / Downloads: 154)
.pdf   Berga.pdf (Size: 89.65 KB / Downloads: 154)
Reply

#6
Да питам и аз,не че имам нужда за момента,ама гледах акумулатори от UK.
Една Varta тук струва 333лв с 3 години гаранция 100Ah.
В UK същата струва 250лв с доставка до БГ и 5 години гаранция.
Ще направя запитване на продавача как стоят нещата с гаранцията,но дали има разлика в акумулаторите?
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#7
В крайна сметка си купих Varta Silver 77Ah, 780 стартов ток. Доста над препоръчителните за колата, но не пречи Smile Сега пали осезаемо по-бързо и по-добре. Намерих го за 175 лева(един приятел има голяма отстъпка), иначе струва 250-260 Smile

Старият акумулатор беше доста по-малък 540 стартов ток(не знам колко ампера). Но е изкарал 10 години и 170000 км : )

Благодаря за съветите.
Reply

#8
Да ви питам с колко гаранция най много се продават акумулаторите в БГ ..?
Reply

#9
home21 Wrote:Да ви питам с колко гаранция най много се продават акумулаторите в БГ ..?
3 години, толкова ми дадоха за EXIDE. БЕРГА-та също беше с толкова, но малко по-слаба откъм ток, а имаше по-евтини варианти с 2 години.
Лично аз реших да заложа на акумулатор с по-дълга гаранция.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#10
Dodo 155 Wrote:
home21 Wrote:Да ви питам с колко гаранция най много се продават акумулаторите в БГ ..?
3 години, толкова ми дадоха за EXIDE. БЕРГА-та също беше с толкова, но малко по-слаба откъм ток, а имаше по-евтини варианти с 2 години.
Лично аз реших да заложа на акумулатор с по-дълга гаранция.


Ти, защо пък си сменял акумолатор? Не ти ли е малко рано, аз тук си карам още с оригинално сложения в колата!
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)