This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo минава на 3 цилиндъра
Dodo 155 написа:
dobringeorgiev написа:.........................................
........................................
Сега ще ви дам един пример за новите и "екологични" малолитражни автомобили:
От няколко дни се подмествам с един СЕАТ ИбиСЪ (Шкодата е малко на тенекиджия след неуспешен опит да я прескочи един КАМАЗ :mrgreen: ), който е с 1.2 TSI двигател - революционният, екологичен, 3 цилиндров бензинов двигател на VAG, с 70 к.с. и 5-ст. ръчна кутия. И сега четете какво се случва в реални условия ... разход в града - 11.5/100, разход на магистралата (цялата София - Пловдив) с 160 км/ч - 11/100, а с 120 км/ч на автопилот (цялата Пловдив - София) - 7.3/100 ... :lol: :lol: :lol:
Разход на XC90, D5, автоматик ... градско 14-15/100, извънградско 8/100, при 160-180 км/ч - около 11/100 ...
Е*ем ти и малолитражните коли - освен, че не са икономични, но возят по-гадно и от строителна количка!
.......................................................
Въх недей говори така бре, Владо!
Тъкмо поръчах една такава икономка от VAG - 1.2 MPI - 75 к.с., ама с АГУ /ми мисля и за природата :mrgreen: / и сега ще ме караш да си търся самурайския меч, че да си правя я харакири я сепуко .... :o Cry
През 2020 се очаква да свърши света!!! Ако искаш да оцелееш -  ела в България!!! Тук сме с 30 г. назад !!!
Цитирай
Thanks given by:
npackoBko написа:
Dodo 155 написа:
dobringeorgiev написа:.........................................
........................................
Сега ще ви дам един пример за новите и "екологични" малолитражни автомобили:
От няколко дни се подмествам с един СЕАТ ИбиСЪ (Шкодата е малко на тенекиджия след неуспешен опит да я прескочи един КАМАЗ :mrgreen: ), който е с 1.2 TSI двигател - революционният, екологичен, 3 цилиндров бензинов двигател на VAG, с 70 к.с. и 5-ст. ръчна кутия. И сега четете какво се случва в реални условия ... разход в града - 11.5/100, разход на магистралата (цялата София - Пловдив) с 160 км/ч - 11/100, а с 120 км/ч на автопилот (цялата Пловдив - София) - 7.3/100 ... :lol: :lol: :lol:
Разход на XC90, D5, автоматик ... градско 14-15/100, извънградско 8/100, при 160-180 км/ч - около 11/100 ...
Е*ем ти и малолитражните коли - освен, че не са икономични, но возят по-гадно и от строителна количка!
.......................................................
Въх недей говори така бре, Владо!
Тъкмо поръчах една такава икономка от VAG - 1.2 MPI - 75 к.с., ама с АГУ /ми мисля и за природата :mrgreen: / и сега ще ме караш да си търся самурайския меч, че да си правя я харакири я сепуко .... :o Cry
Миро, самата истина Wink
Сам ще се убедиш, че тези "икономични" норми в книжката са ... само в книжката.
ГАЗ-та ще те спаси, все пак е 1/2 от цената на бензина.
Този феномен се наблюдава при всички производители!
Колкото е по-маломощен един мотор на дадено купе, толкова повече харчи и обратното. Затова аз лично винаги съм предпочитал по-мощни мотори, те са по-икономични при кротко каране ... колкото и странно да звучи, но е факт Wink
Друг реален пример - Октавия 1.6 дизел (105 к.с.) харчи с 1-1,5л./100 повече от 2.0 дизел (140 к.с.) при всякакви условия. На книжка - нещата са обратни :lol:
По думи на собственици на ВОЛВО с V8 мотори и тези на Т6 или редовият 6-так излиза, че V8 е по-икономичен Wink
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Цитирай
Thanks given by:
Dodo 155 написа:редовият 6-так
Който в последните автомобили даже няма да е 6-так Big Grin и работата ще стане съвсем миш-маш
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)